Strona główna Aktualności Dnia Słupy nareszcie legalnie mogą wyjechać na drogę

Słupy nareszcie legalnie mogą wyjechać na drogę

582
UDOSTĘPNIJ
5/5 (1)

Od 9 marca 2018 roku słupy wirowane mogą nareszcie być legalnie transportowane za pomocą specjalnego systemu służącego do ich przewozu, opracowanego przez spółki Logistic Technologies Sp. z o.o. oraz Span Set Sp z o.o. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule „Urządzenie do normatywnego przewozu i unieruchomienia słupów wirowanych już dostępne”. Należy Pamiętać, że za legalny przewóz słupów odpowiada NADAWCA a więc ten podmiot, który złożył ZAPOTRZEBOWANIE (zlecenie transportowe) na realizację transportu drogowego.

Urządzenie do normatywnego przewozu i unieruchomienia słupów wirowanych JUŻ DOSTĘPNE

Dotychczas nie było na rynku systemu pozwalającego na normatywny i legalny transport słupów z wykorzystaniem ciągnika oraz wózka. Dotychczas słupy przewożone były za pomocą bardzo prostych nienormatywnych rozwiązań takich jak zaprezentowane poniżej

Przewóz za pomocą takich nienormatywnych systemów jest jednak ZAKAZANY, ponieważ art. 36 Prawa przewozowego stanowi, iż „wyłączone” z przewozu są takie ładunki, których transport naruszałby przepisy Prawa ruchu drogowego. Art 61 ust. 3 przedmiotowej ustawy stanowi, że ładunek musi być przewożony w sposób nieruchomy a ostatnie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury W SPRAWIE PRZEWOZU ŁADUNKÓW określiło, iż ładunki MUSZĄ być przewożone wyłącznie w sposób zgodny z normą EN 12 195-1. Słupy wirowane przewożone są obecnie w sposób pokazany poniżej.

Normatywne urządzenie do przewożenia słupów opracował zespół ekspertów i naukowców branży transportowej: inż. Jarosław Kędzior (Akademia Mocowania i EUMOS), mgr. inż. Janusz Drzewiecki (Pracownik dydaktyczny Instytutu politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile), dr inż. Robert Janczur (naukowiec Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Krakowskiej), dr Mariusz Miąsko, (naukowiec związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie).

inż. Jarosław Kędzior
mgr. inż. Janusz Drzewiecki  
dr inż. Robert Janczur
dr Mariusz Miąsko         

Urządzenie jest chronione patentem nr 408 350 i wzorami przemysłowymi nr 22303 i 21988.

Obecne urządzenie stanowi wersję rozwojową wcześniej opracowanego urządzenia.

Logistic Technologies zaprasza wszystkie podmioty transportujące słupy wirowane do kontaktu pod numerem: 12 637-24-57 lub 509-98-25-77 lub 509-651-951.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here