Strona główna Aktualności Dnia Słupy nareszcie legalnie mogą wyjechać na drogę

Słupy nareszcie legalnie mogą wyjechać na drogę

7479
0
5/5 (16)

Słupy nareszcie legalnie mogą wyjechać na drogę. Od 9 marca 2018 roku słupy wirowane mogą nareszcie być legalnie transportowane za pomocą specjalnego systemu służącego do ich przewozu, opracowanego przez spółki Logistic Technologies Sp. z o.o. oraz Span Set Sp z o.o. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule „Urządzenie do normatywnego przewozu i unieruchomienia słupów wirowanych już dostępne”. Należy pamiętać, że za legalny przewóz słupów odpowiada NADAWCA, a więc ten podmiot, który złożył ZAPOTRZEBOWANIE (zlecenie transportowe) na realizację transportu drogowego.

Urządzenie do normatywnego przewozu i unieruchomienia słupów wirowanych JUŻ DOSTĘPNE

Dotychczas nie było na rynku systemu pozwalającego na normatywny i legalny transport słupów z wykorzystaniem ciągnika oraz wózka. Dotychczas słupy przewożone były za pomocą bardzo prostych nienormatywnych rozwiązań takich jak zaprezentowane poniżej:

Przewóz za pomocą takich nienormatywnych systemów jest jednak ZAKAZANY, ponieważ art. 36 Prawa przewozowego stanowi, iż „wyłączone” z przewozu są takie ładunki, których transport naruszałby przepisy Prawa ruchu drogowego. Art 61 ust. 3 przedmiotowej ustawy stanowi, że ładunek musi być przewożony w sposób nieruchomy, a ostatnie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury W SPRAWIE PRZEWOZU ŁADUNKÓW określiło, iż ładunki MUSZĄ być przewożone wyłącznie w sposób zgodny z normą EN 12 195-1. Słupy wirowane przewożone są obecnie w sposób pokazany poniżej:

Normatywne urządzenie do przewożenia słupów opracował zespół ekspertów i naukowców branży transportowej: inż. Jarosław Kędzior (Akademia Mocowania i EUMOS), mgr inż. Janusz Drzewiecki (Pracownik dydaktyczny Instytutu politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile), dr inż. Robert Janczur (naukowiec Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Krakowskiej), dr Mariusz Miąsko, (naukowiec związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie).

inż. Jarosław Kędzior
mgr. inż. Janusz Drzewiecki  
dr inż. Robert Janczur
dr Mariusz Miąsko         

Urządzenie jest chronione patentem nr 408 350 i wzorami przemysłowymi nr 22303 i 21988.

Obecne urządzenie stanowi wersję rozwojową wcześniej opracowanego urządzenia.

Logistic Technologies sp.z o.o. zaprasza wszystkie podmioty transportujące słupy wirowane do kontaktu pod numer: 12 637 24 57, 509 982 577 lub 509 651 951.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPijany kierowca zatrzymany
Następny artykułKontrole na A2 z wideorejestratorami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj