Strona główna Aktualności Dnia Spotkanie ministrów ds. transportu Polski i Estonii

Spotkanie ministrów ds. transportu Polski i Estonii

712
0
No Ratings Information Message

Spotkanie ministrów ds. transportu Polski i Estonii odbyło się 28 marca 2018 w Warszawie. Minister Andrzej Adamczyk spotkał się z minister Republiki Estonii Kadri Simson m.in. w celu umówienia kwestii związanych z Pakietem Mobilności. Tematem przewodnim były również międzynarodowe szlaki, takie jak Rail Baltica i Via Carpatia.

Spotkanie ministrów ds. transportu Polski i Estonii

„Minister Adamczyk powiedział, że w kontekście omawianego obecnie na forum unijnym Pakietu Mobilności, państwa członkowskie powinny znaleźć zrównoważone rozwiązania, które będą dostosowane do specyfiki branży transportu drogowego i które będą akceptowalne dla jak największej grupy interesariuszy” – informuje mib.gov.pl. Minister zwrócił także uwagę na znaczenie szlaku kolejowego Rail Baltica dla kraju, państw bałtyckich oraz Unii Europejskiej. Podkreślił konsekwentność w realizacja zadania ze strony Polski. Przypomniał także, że Polska jest zaangażowana w liczne projekty transportowe łączące Morze Bałtyckie z Adriatykiem i Bałkanami. Jest to projekt m.in. szlaku Via Carpatia.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułBrak odmowy przyjęcia zlecenia przyjęciem oferty, czyli o praktyce zawierania umowy nawet w razie milczenia przewoźnika
Następny artykułPrzeładowane dostawczaki zatrzymane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj