Strona główna Aktualności Dnia Sprawdź, co warto wiedzieć płacąc za mandat kartą płatniczą

Sprawdź, co warto wiedzieć płacąc za mandat kartą płatniczą

784
No Ratings Information Message

Zapłata za mandat za pomocą karty płatniczej? Wkrótce stanie się to możliwe. Policjanci będą wyposażeni w terminale do kart. Karę za wykroczenie można będzie uregulować online. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zakłada wprowadzenie nowych form płatności za mandat, a do Rządowego Centrum Legislacji trafiło Rozporządzenie wykonawcze do ustawy przygotowane przez prezesa Rady Ministrów.

Określa ono jak ma wyglądać płatność za mandat kartą płatniczą oraz wskazuje jakie potwierdzenie przelewu gotówki kierowca powinien posiadać. Według projektu druk mandatowy będzie dzielił się na pięć odcinków: A, B, C, D i E. Jeśli kierowca zapłaci za mandat kartą, na odcinku A formularza i wręczenie odcinków A i B kierowcy, nie będzie już konieczne. Kierowca powinien zachować odcinek D, na którym będzie zaznaczone pole „płatność kartą” oraz otrzymać potwierdzenie płatności z terminalu.

Z opcji płatności kartą będą mogli korzystać zarówno cudzoziemcy, jak i Polacy. Wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej, która poniesie także koszty autoryzacji transakcji.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko