Strona główna Informacje prawne Stanowisko Senatu w sprawie tzw. pakietu mobilności

Stanowisko Senatu w sprawie tzw. pakietu mobilności

856
5/5 (1)

Stanowisko Senatu w sprawie tzw. pakietu mobilności. Propozycje Komisji Europejskiej dotyczące nowelizacji prawa unijnego w zakresie transportu, czyli tzw. pakiet mobilności spotkały się z negatywną opinią Senatu, który uważa, że jest on niezgodny z unijną zasadą pomocniczości.

Według nich zaproponowane przez KE zmiany mogą przyczynić się do załamania sektora transportu drogowego, który odgrywa kluczową rolę w polskiej gospodarce. Jak czytamy na stronie http://mib.gov.pl w opinii Senatu znalazły się następujące zastrzeżenia: „opracowane raporty wskazują na potencjalnie istotne negatywne konsekwencje proponowanych regulacji, związane z upadkiem firm transportowych oraz zwolnieniami pracowników sektora transportu. Skutki te niewątpliwie stoją w sprzeczności z celami funkcjonowania wspólnego rynku, opartego na fundamentalnej swobodzie przepływu usług oraz poszanowaniu prawa konkurencji”.

Problematyk „pakietu mobilności” jest w centrum zainteresowania Senatu od 2016 roku. Kierownictwo resortu odbyło w tej sprawie kilkadziesiąt spotkań. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jest zdania, że zaproponowany pakiet mobilności doprowadza do ograniczenia mobilności.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko