Strona główna Aktualności Dnia Szczecin najwolniejszym miastem

Szczecin najwolniejszym miastem

839
0
No Ratings Information Message

Szczecin najwolniejszym miastem w całej Polsce – tak wynika z lutowego raportu. Specjaliści z Korkowo.pl ponownie postanowili sprawdzić średnią prędkość, z jaką samochody poruszały się w centrum miasta. Jak wygląda sytuacja na szczecińskich drogach w kwietniu?

Kwietniowe przyspieszenie

Mimo, że w kwietniu Szczecin nadal należy do niechlubnej czołówki najwolniejszych polskich miast, to widać znaczną poprawę w średnich prędkościach. W porównaniu z lutym, kierowcy przyspieszyli aż o 6 km/h. Średnia prędkość w centrum zimą wynosiła zaledwie 32 km/h, natomiast w kwietniu wzrosła do 38 km/h. Jest więc nadzieja, że Miasto Gryfa odbije się od prędkościowego dna. Za Szczecinem na pozycji najwolniejszych miast w Polsce plasuje się Łódź i Wrocław, a tylko nieznanie wyższe prędkości kierowcy rozwinęli w Warszawie i Poznaniu.

Zima nie była dobrym czasem dla szczecińskich kierowców – mówi Joanna Ciemny z Korkowo.pl. – W kwietniu sytuacja wygląda o wiele lepiej, a miasto pnie się w prędkościowych rankingach. Jako, że minęły tylko dwa miesiące od poprzedniego badania, wynik Szczecina jest bardzo dobry.

W godzinach szczytu prawie bez zmian

W godzinach porannego szczytu średnia prędkość, w porównaniu z lutym, spadła o 1 km/h. Szczecin w rankingu kwietniowym zajął przedostanie miejsce, za Wrocławiem, ze średnią prędkością 37 km/h. W godzinach popołudniowego szczytu w centrum było nieco lepiej: kierowcy rozpędzili się do ok. 39 km/h (gorzej wypadły: Warszawa, Wrocław, Poznań i Kraków).

Źródło: korkowo.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułBudowa obwodnicy Suwałk w 2017 roku
Następny artykułProblemy z interpretacją niektórych uregulowań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj