Strona główna Aktualności Dnia Szczegółowe kontrole prowadzone przez ITD

Szczegółowe kontrole prowadzone przez ITD

745
0
No Ratings Information Message


Od początku wakacji Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi kontrole stanu technicznego przy użyciu mobilnej stacji kontroli (MSK).

Kontrole z wykorzystaniem MSK prowadzone są na terenie całego kraju. W 20 dotychczas przeprowadzonych działaniach kontrolnych skontrowano ponad 270 pojazdów. W blisko 100 przypadkach zakwestionowano stan techniczny pojazdów w konsekwencji zatrzymując dowody rejestracyjne.
Do najczęstszych wykrytych uszkodzeń należały:

* usterki w układach kierowniczych i zawieszenia,

* niedostateczne siły hamowania poszczególnych kół,

* zbyt duże różnice sił hamowania badanej osi,

* popękane  ramy i konstrukcje nośne,

* wycieki płynów eksploatacyjnych.

Należy podkreślić , że duża część stwierdzonych nieprawidłowości nie byłaby możliwa do wykrycia bez skierowania pojazdu na stacje kontroli. Jest to jest to prototypowy projekt przenośnej stacji kontroli w skali całego kraju. Pozwala ona na sprawdzenie stanu technicznego pojazdu tak jak na stacji diagnostycznej. Inspektorzy obsługujący stację posiadają uprawnienia
diagnostów. Posiadając na wyposażeniu MSK inspektorzy efektywniej przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego ograniczając możliwość poruszania się niesprawnych pojazdów. Dzięki uprzejmości poszczególnych Wojewódzkich Inspektoratów Transportu. Drogowego mobilna stacja kontroli odwiedziła już m.in. Kamień Pomorski,Gryfice, Wrocław, Wałbrzych, Legnicę i Cieszyn.

W nadchodzących tygodniach planowane są kontrole w czterech kolejnych województwach.

źródło: GITD

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKancelaria Prawna Viggen s.c. organizuje kolejne konferencje prawno – szkoleniowe dla transportu uczące jak dostosować firmę do nowych zmian
Następny artykułSejm przegłosował nowe uregulowania dla firm oraz pracowników branży transportowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj