Strona główna Informacje prawne Szokujące dane!

Szokujące dane!

193
UDOSTĘPNIJ

W wyniku przeprowadzenia ponad 300 kontroli dokumentacji kadrowo – transportowych przez Kancelarię Prawną Viggen, specjaliści wykazali, że żadna z kontrolowanych firm nie posiadała wymaganej liczby dokumentów. Szczegółowe dane zbiorcze w ponad 6 letniej pracy zespołu wykazały, że średni poziom uchybień to brak ok. 40% dokumentacji kadrowo – transportowej. Zdarzyło się również, ku naszemu zdziwieniu, że spotykaliśmy firmy, należące do grona średnich i dużych, w których poziom uchybień w dokumentacji transportowej sięgał 80%.

Co to oznacza dla firmy transportowej w praktyce?

Od kilku lat mierzyliśmy się z tym problemem, pomimo wyspecjalizowanego działu kadr, przez okres 5 lat zapłaciliśmy ponad 50000zł kar. Dopiero niedawno dotarło do nas, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie w sposób poprawny prowadzić wymaganej dokumentacji i że rozwiązaniem jest wesprzeć się firmą zewnętrzną, która posiada doświadczenie w branży” stwierdza Pan Mieczysław, właściciel firmy transportowej, zatrudniającej 60 osób a w tym 45 kierowców.

Fakty określone w liczbach?

– dokumentacja jednego zatrudnionego w firmie kierowcy powinna zawierać ok.20 unikalnych dokumentów

– brak jednego wymaganych dokumentów w razie kontroli P.I.P czy I.T.D to kara o średniej wielkości 500zł

„Łatwo można pomnożyć potencjalną ilość błędów przez ilość kierowców zatrudnionych w firmie by przewidzieć potencjalny poziom kar. Z doświadczenia wiemy, że praktycznie żadna firma transportowa w Polsce nie prowadzi dokumentacji w sposób poprawny!!

Kontynuuje Pan Mieczysław „Jakieś pół roku temu, w wyniku bezradności wobec kontroli organów urzędowych, nasza firma została skontrolowana przez Kancelarię Prawną Viggen. W wyniku kontroli i wykazanych błędów niezwłocznie zdecydowaliśmy się na przekazanie całej dokumentacji do nich. Za miesięczny minimalny koszt zupełnie nie interesuje nas co dzieję się z naszymi papierami.

Kancelaria prawna Viggen, autor unikalnych rozwiązań dla polskiego transportu zaprasza do współpracy wszystkie firmy transportowe dotknięte niewiedzą pracowników i problemem dotkliwych kar P.I.P czy I.T.D.

Specjaliści Kancelarii Prawnej VIggen zapewniają, że prowadzenie poprawnej dokumentacji to oszczędność kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Jacek Rollauer

AUDYTYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here