Strona główna Aktualności Dnia Ta obwodnica jest już dostępna dla kierowców

Ta obwodnica jest już dostępna dla kierowców

722
0
No Ratings Information Message

Ta obwodnica jest już dostępna dla kierowców. Mowa o obwodnicy Kłodzka, która powstała w ciągu drogi krajowej nr 33 oraz nowego łącznika do drogi krajowej nr 46 prowadzącej w kierunku Nysy. 

Ta obwodnica jest już dostępna dla kierowców

W uroczystym otwarciu obwodnicy, które miało miejsce 28 maja, uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Inwestycja obejmowała budowę nowego odcinka dk 33 o długości 6,6 km, remont 2,4 km starego odcinka tej drogi oraz budowę łącznika dk 46 o długości 2,5 km, który został udostępniony kierowcom pod koniec 2017 r. Obwodnica przebiega po zachodniej stronie Kłodzka, natomiast łącznik po wschodniej stronie miasta” – czytamy na stronie www.mi.gov.pl.

Ponadto Ministerstwo Infrastruktury informuje, że najważniejszym obiektem inżynierskim obwodnicy jest składający się z 9 łącznic węzeł na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 8. Dodatkowo w ramach inwestycji powstały estakady nad rzeką Bystrzycą Dusznicką o długości ok. 500 m oraz nad rzeką Nysą Kłodzką o długości ok. 1000 m. Powstały również przejścia dla zwierząt, inne urządzenia ochrony środowiska oraz wygrodzenia.

W ramach inwestycji powstały także estakady nad rzeką Bystrzycą Dusznicką o długości ok. 500 m oraz nad rzeką Nysą Kłodzką o długości ok. 1000 m. Nowa droga posiada też przejścia dla zwierząt, inne urządzenia ochrony środowiska oraz wygrodzenia.

Obwodnica Kłodzka pozwala na całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Kłodzka oraz ma priorytetowe znaczenie dla usprawnienia komunikacji na obszarze całej kotliny Kłodzkiej. Ułatwi ona także dojazd od przejść granicznych z Republiką Czeską w Kudawie, Boboszowie i Złotym Stoku do Wrocławia oraz Nysy i Opola.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPRZERWA BEZPOŚREDNIO po 6 godzinach pracy
Następny artykułW tym kraju wprowadzono letnie zakazy ruchu dla ciężarówek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj