Strona główna Aktualności Dnia Za to naruszenie grozi 10 000 zł kary

Za to naruszenie grozi 10 000 zł kary

1297
0
No Ratings Information Message

18 września 2017 r. 2017 r. na autostradzie A4 w Gliwicach inspektorzy z WITD w Katowicach zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, którym wykonywano nielegalny transport odpadów komunalnych. Za powyższe naruszenie Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 10 000 złotych.

Dodatkowo zawiadomiono o nim Policję, Prokuraturę, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Jak informuje GITD, w trakcie czynności kontrolnych kierowca nie okazał inspektorom dokumentu zgłoszenia transgranicznego przesyłania/przemieszczania odpadów, dokumentu przesyłania dotyczącego transgranicznego przesyłania/przemieszczania odpadów ani zezwolenia na międzynarodowe przemieszczanie odpadów. Przedstawił jedynie informację dołączoną do przemieszczanych odpadów, w której zawarty był kod identyfikacyjny odpadu 19 12 04. Według tego kodu na naczepie powinny znajdować się tworzywa sztuczne i guma. W rzeczywistości przewożone były odpady komunalne, z których wydzielał się zapach charakterystyczny dla odpadów komunalnych zagniwających. Podłoga pojazdu była mokra, a z ładunku wydobywała się ciecz spływająca na ziemię. Pojazd skierowano na wyznaczony parking, gdzie został zabezpieczony do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Warto dodać, że przewóz odpadów rządzi się także odrębnymi regułami w kwestii czasu pracy. Więcej informacji na ten temat pod adresem: http://jazdaprawna.pl/2010/12/16/nieprawidlowosci-w-firmach-komunalnych-realizujacych-transport-odpadow-analiza-prawna/.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNOWE PRZEPISY w zakresie odpowiedzialności za unieruchomienie ładunku w transporcie
Następny artykułW tym kraju tranzyt towarów ma być szybszy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj