Strona główna Aktualności Dnia Upadłość Autosanu wg zarządu spółki

Upadłość Autosanu wg zarządu spółki

127
UDOSTĘPNIJ

imagesZarząd Autosan SA w wydanym oświadczeniu podaje argumenty związane z podjętymi ostatnio decyzjami ws. firmy.

Jak czytamy w oświadczeniu zarządu Autosan SA, od września 2012 roku podjął on próbę restrukturyzacji spółki. Procesem naprawczym objęte zostały najistotniejsze elementy funkcjonowania spółki, takie jak: planowanie procesów, standaryzacja pracy, efektywna komunikacja, eliminacja nadmiernej pracochłonności produkcji i zatrudnienia i kompletacja dokumentacji technicznej. Podjęto działania redukujące kary umowne, marnotrawstwo materiałów i błędy jakościowe. Zdecydowano też o redukcji zbędnego majątku oraz skupieniu działalności produkcyjnej w jednej hali.

Autosan SA od 2009 r. generował poważne straty, z roku na rok powodujące coraz większe problemy finansowe. Wobec braku wystarczającej ilości rentownych zamówień, rok 2013 jest kolejnym z rzędu rokiem, który spółka zakończyłaby stratą.

Wobec wyczerpania możliwości dalszego finansowania działań restrukturyzacyjnych i działalności gospodarczej spółki, zarząd Autosan SA, zobowiązany jest, na podstawie przepisów art. 11 ust. 1 w związku z art. 10 Ustawy z dnia 28 lutego 2003 roku Prawo upadłościowe i naprawcze do sporządzenia wniosku upadłościowego, który został złożony do właściwego sądu w dniu 19 września 2013 r.

Zarząd ma jednocześnie nadzieję, iż wyznaczony przez sąd syndyk, w ramach swoich uprawnień wynikających z ustawy, będzie zmierzał do kontynuowania działalności gospodarczej prowadzonej przez spółkę, czytamy w oświadczeniu.

źródło: Autosan SA/wnp.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ