Strona główna Aktualności Dnia Uwaga kierowcy – kolos na drodze! – utrudnienia na trasach A1 i...

Uwaga kierowcy – kolos na drodze! – utrudnienia na trasach A1 i S8

470
0
5/5 (5)

trasa przejazdu – Źródło: https://www.gov.pl/web/gddkia

Na teren województwa łódzkiego wjechał największy w historii transport maszyny, która zostanie wykorzystana do drążenia tunelu na trasie S19 Rzeszów – Babica (woj. podkarpackie).

Konwój przewożący maszynę wjechał na teren województwa łódzkiego w dniu 15 listopada i porusza się trasą A1 z prędkością 10km/h. Aby go ominąć, kierowcy zmuszeni są do zjazdu z drogi na węźle Radomsko na DK91, natomiast na trasę A1 mogą wrócić na węźle Kamieńsk.

O godz. 22:00 transport ruszy z MOP Stobiecko Szlacheckie Wschód, co oznacza, że przez ok. 2 godziny nie będzie możliwości przejazdu zarówno w kierunku Łodzi, jak i Katowic.

Kierowcy ze stolicy powinni zjechać z A1 na DK91 na węźle Piotrków Trybunalski Wschód. Ten odcinek trasy zostanie ukończony około godziny 3:00 rano, kiedy maszyna wjedzie na parking ADR między węzłami Polichno i Wolbórz na S8.

W dniu 16 listopada, transport ruszy o godz. 22:00 i będzie realizowany do godziny 5:00 rano w czwartek. Konwój zatrzyma się na parkingu ADR za węzłem Rawa Mazowiecka. W międzyczasie planowana jest jeszcze 45-minutowa pauza na MOP Czerniewice. W związku z czym, kierowcy zmuszeni są omijać odcinek trasy S8.

Następnie transport ruszy dalej S8 w piątek, 18 listopada, o godzinie 23:00. Po godzinie lub dwóch wyjedzie z województwa łódzkiego.

Kierowcy ze Śląska jadący w stronę stolicy powinni ominąć konwój, jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego autostradą A1 w kierunku Łodzi i zjeżdżając na węźle Łódź Północ na autostradę A2 w stronę Warszawy.

Karolina Grzelec,

prawnik

Kancelaria Prawna Viggen

Oceń artykuł

Poprzedni artykułUwaga – całkowite zamknięcie A7 w Niemczech
Następny artykułNOWOWY SYSTEM MOCOWANIA ŁADUNKÓW od instytutu Logistic Technologies – TAŚMY NORMATYWNE „MiNi”
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj