Strona główna Aktualności Dnia Uwaga na utrudnienia we Francji

Uwaga na utrudnienia we Francji

225
UDOSTĘPNIJ

Brittany Ferries zwróciło się ze szczególnym apelem do osób podróżujących pomiędzy Wielką Brytanią a Francją. Ma on związek z trwającą we Francji akcją protestacyjną.

Strajki we Francji stają się coraz poważniejszym problemem – szczególnie w obliczu nadchodzącego piłkarskiego Euro oraz zbliżającej się pełni sezonu wakacyjnego. W ramach protestów pozamykane są m.in. stacje benzynowe, a na tych, które funkcjonują, zaczyna brakować paliwa. Przedstawiciele Brittany Ferries zaapelowali do osób, które podróżują samochodem z Wielkiej Brytanii do Francji, aby przed podróżą zatankowały do pełna baki swoich pojazdów.

Jednocześnie firma przypomniała, że przewożenie zapasu benzyny w zwykłych kanistrach jest surowo zabronione na pokładach promów Brittany Ferries. Transport zapasu oleju napędowego jest możliwy, ale wyłącznie w specjalnie zaprojektowanych do tego celu zasobnikach, posiadających odpowiednie atesty.

Oczywiście, osoby wybierające się do Francji muszą się teraz liczyć z wieloma innymi niedogodnościami, które są wynikiem trwających nad Sekwaną strajków, obejmujących różne branże. Protesty na razie w niewielkim stopniu uderzyły w samą branżę promową. Ale nie wiadomo, jak długo taki stan się utrzyma.

 

Źródło: etransport.pl

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here