Strona główna Aktualności Dnia „Logistrix” – zakłamanie logistycznego świata

„Logistrix” – zakłamanie logistycznego świata

2043
0
5/5 (3)

Niebieska pigułka – skasujesz tą wiadomość, nie zainteresuje Cię temat prawidłowego i normatywnego unieruchamiania ładunku i dalej będziesz wierzył, że Twój świat, w który uparcie wierzysz jest prawdziwy, a Ty jesteś niewinny i wszystko co złego się może wydarzyć, Tobie nie może się przydarzyć, bo nie.

Czerwona pigułka – zostaniesz w krainie czarów, a my pokażemy dokąd prowadzi królicza nora. Dowiesz się tylko jaka jest prawda, ani więcej, ani mniej. Jeśli jesteś gotowy poznać odpowiedź na pytanie: „Kim w istocie jestem w procesie logistycznym i jaka jest moja rola?”, to pokażemy Ci prawdę i zaczniesz swoją pracę postrzegać zupełnie z innej perspektywy. Dlatego zadzwoń i zgłoś się na szkolenie, aby stać się „świadomym” swojej roli i miejsca, w tym całym procesie logistycznym. Więcej informacji pod adresem: SZKOLENIE – MOCOWANIE ŁADUNKÓW

Jaka jest rola nadawcy i załadowcy w procesie logistycznym? Czy przewoźnik i kierowca, są jedynymi podmiotami odpowiedzialnymi za mocowanie? A jaka jest Twoja rola? Czy ogranicza się ona tylko do… No właśnie, czego?

Czujesz się nietykalny, jakbyś stał obok tego wszystkie, akceptujesz to, co dzieje się dookoła Ciebie, co usłyszysz od innych, bo masz nadzieję albo święcie wierzysz w to, że to wszystko to sen i nic, co złego się dzieje dookoła, o czym słyszysz w radiu, czytasz w gazetach, czy oglądasz w telewizji, Ciebie nie dotknie i Ciebie nie dotyczy. Znajdujesz się w błogiej nieświadomości, że żyjesz w świecie, w którym nie jesteś odpowiedzialny za nic, że to inni są za to odpowiedzialni, że to nie Ty, tylko ten inny poniesie karę i odpowiedzialność i ostatecznie, że to nie Ty robisz błędy, tylko inni są niekompetentni.

Ten „Matrix”, to świat logistyczny, nazwijmy go „Logistrix”, w którym to nie trzeba wykonywać schematów załadunkowych swojego towaru, nie trzeba rozpisywać się w zleceniu transportowym o planie załadunkowym i unieruchomieniu normatywnym swojego produktu, nie trzeba także zwracać uwagi na takie detale, jak: rodzaj naczepy, ciągnika, podłogi (współczynnik tarcia) oraz gabaryty i wagę brutto jednostki ładunkowej. Dlaczego? Bo ktoś, gdzieś, kiedyś powiedział Tobie, że za to wszystko odpowie przewoźnik. A Ty tego posłuchałeś, nie przeanalizowawszy tego, ani nie sprawdziłeś w rzetelnym źródle. Przyjąłeś, że to aksjomat. I świat wokół Ciebie ma się do Ciebie dostosować, zaprogramować niczym program, w którym to Ty jesteś niewinny i za nic odpowiedzialny. Ale to jest tylko próba zakłamania przez Ciebie rzeczywistości.

Logistrix”, został stworzony (umyślnie lub nieumyślnie, przez ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o prawie przewozowym, transportowym, ani o normie PN EN 12 195-1), aby zasłonić prawdę, że jesteście tylko ogniwem w łańcuchu zdarzeń, całego procesu logistycznego, unieruchamiania ładunku podczas transportu. Jest to swego rodzaju więzienie, w którym czeka się na wyrok, a pobudka jest bardzo gwałtowna, bolesna i droga, jeśli pozostaniecie „nieświadomi” swojej roli i odpowiedzialności.

Ale macie wybór

Wytłumaczymy/pokażemy Ci, niczym Morfeusz, czym jest „Logistrix”, jak wygląda prawdziwy świat, jakie są różnice i sam zdasz sobie sprawę, w jakim zafałszowanym świecie się poruszałeś. Wiedza nowo zdobyta, na temat prawa będzie szokująca, szczególnie dotycząca kar i odpowiedzialności za rzeczy i czynności, które jeszcze przed wzięciem czerwonej tabletki, były Ci kompletnie nieznane, a za inne były odpowiedzialne inne podmioty w Twoim mniemaniu. Dowiesz się, że „unieruchamianie” (z języka prawniczego – prawidłowe, normatywne) ładunku składa się z 20 grup czynności, czyli 50 kroków, które należy wykonać przed każdym wypuszczeniem z zakładu produkcyjnego, ciężarówki z towarem. Dodatkowo, trzeba spełnić 30 wytycznych Komisji Europejskiej. Nie mniej, nie więcej. Nie da się w połowie unieruchomić ładunku, tak samo jak nie da się w połowie wejść do samochodu, czy w połowie wyprodukować Twój produkt i wysłać w takim stanie do klienta licząc, że będzie zadowolony.

A zatem, czym jesteśmy? Czym jest Logistic Technologies?Jesteśmy niczym Morfeusz podróżujący swoim Nabuchodonozorem i szukającym tych, którzy odłączą się od tego fałszywego świata – Logistrix i spojrzą prawdzie w oczy – to ja jestem odpowiedzialny za to co dzieje się z moim produktem, to ja muszę przygotować schematy i plany załadunkowe i mocowania, aby produkt był normatywnie zabezpieczony podczas transportu i nie wyrządził szkody, ani nie spowodował krzywdy innym osobom, to ja jestem odpowiedzialny, aby były wykonane odpowiednie obliczenia wytrzymałościowe, to ja jestem odpowiedzialny za to jak będzie sporządzony list przewozowy, a także zlecenie transportu (co ma ogromne znaczenie przy prawidłowym unieruchomieniu ładunku).

Jesteś wybrańcem? Jesteś osobą, która nie boi się dowiedzieć kim jest i jakie są jej obowiązki? Jesteś osobą ambitną, która chce dowiedzieć się czegoś nowego i czegoś co pomoże Ci w pracy, co sprawi, że będzie poprawnie wykonywana? Czy jesteś jak Neo, który pomimo życia w fałszywym i wygodnym świecie, zedrze kurtynę iluzji i pomimo niewygodnej i bolesnej prawdy, dąży uparcie do króliczej nory, aby poznać jaka jest prawda i jaki jest jej sens.

Czy może jesteś osobą nieambitną, osobą, którą nie interesuje otaczający świat, zależności w niej zachodzące, a przede wszystkim osobą, która boi się prawdy, bo mogłaby zmienić percepcje postrzegania świata i mogłaby sprawić, że świat nagle nie jest taki kolorowy i młodzieńczy, gdzie nie jest się odpowiedzialnym za to co się robi i przerzuca się te obowiązki na inne osoby, licząc, będąc pewnym, że weźmie całą odpowiedzialność na siebie…

Dlatego, jeżeli nie jest Ci obojętny los Twojego produktu, Twoja przyszłość oraz reputacja firmy, którą reprezentujesz, zgłoś się na szkolenie, na terapię szokową i zgódź się byśmy otworzyli Ci oczy. Wstań i zrób pierwszy krok na tej długiej drodze i krętej drodze, a na końcu niej obudzisz się wolny i świadomy swojego miejsca i celu działania.

 

inż. Konrad Kuźmienko

Logistic Technologies Sp. z o.o.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułWynagrodzenie pracowników delegowanych do pracy na terytorium Francji cz. II
Następny artykułUwaga na utrudnienia we Francji
Doradca biznesowy klienta w Logistic Technologies sp. z o.o.