Strona główna Aktualności Dnia UWAGA! NIEMCY – informacje na temat wjazdu!

UWAGA! NIEMCY – informacje na temat wjazdu!

314
5/5 (2)

Szanowni Państwo,

W związku z tym, że od soboty 24 października, od godziny 0:00, Polska będzie uznawana przez Niemcy za strefę wysokiego ryzyka, informujemy, że nałożony obowiązek 14-dniowej kwarantanny lub obowiązek posiadania wykonanych testów na Covid-19, nie dotyczy:

– tranzytu  – na terenie całego kraju, bez dodatkowych wyjątków,

– kierowców międzynarodowych – w tym przypadku poszczególne landy niemieckie samodzielnie wprowadzają ten wyjątek.

Jednocześnie, w zależności od landu mogą obowiązywać także inne wymagania w związku z przejazdem kierowców. Takie inne wymagania zostały wprowadzone dla:

– Berlina – z kwarantanny zwolnieni są zawodowi kierowcy przedsiębiorstw transportowych, których pobyt w strefie wysokiego ryzyka nie przekroczył 72 godzin lub kierowcy, którzy przyjeżdżają do Berlina na mniej niż 48 godzin.

– Brandenburgia – kierowcy są zwolnieni, jeżeli okres ich pobytu nie przekracza 5 dni,

– Brema – kierowcy są zwolnienie, jeżeli nie pozostają w Bremie; w przypadku nocowania w mieście Brema należy złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku kwarantanny dla kierowcy

UWAGA – jedynym landem, który do tej pory nie określił swojego stanowiska w tym względzie jest Hamburg, więc tam obowiązuje wymóg kwarantanny lub testów. Jednak można się spodziewać szybkiej zmiany w tym zakresie.

W pozostałych landach obowiązek kwarantanny czy wykonywania testów nie obowiązuje kierowców międzynarodowych, bez żadnych dodatkowych ograniczeń.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here