Strona główna Aktualności Dnia Uwaga: Zmiany w organizacji ruchu na DK-1

Uwaga: Zmiany w organizacji ruchu na DK-1

807
0
No Ratings Information Message

1346673836-organizacja-ruchu-drogowego3W związku ze zbliżającym się oddaniem do ruchu autostrady A1 z Czerniewic do Pikutkowa, nastąpią spore zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 1, która biegnie równolegle do nowo budowanej trasy.

Po otwarciu A1, obecna DK-1 stanie się DK nr 91. Zmieni się również dotychczasowy układ drogowy w okolicach węzłów drogowych i na drogach dojazdowych do autostrady. Zmieniony układ drogowy zostanie uruchomiony w obrębie węzła drogowego Czerniewice. Węzeł docelowo będzie komunikował drogi najwyższych klas technicznych, czyli autostradę A1 i drogę ekspresową S10.
Na węźle wyeliminowane zostanie połączenie z DK nr 91. DK-91 zostanie skomunikowana z autostradą A1 poprzez węzeł drogowy Ciechocinek, z wykorzystaniem krótkiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 266 w relacji Ciechocinek – Aleksandrów Kujawski. Oddawanie do użytku autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim odbywa się wetapach. W pierwszym uruchomiona zostanie trasa na odcinku od węzła drogowego Czerniewice do węzła drogowego Włocławek Zachód.

W budowie pozostaje odcinek A1 z Pikutkowa do Kowala. Bydgoski oddział GDDKiA postanowił wprowadzić równolegle czasową organizację ruchu na trasie Kowal – Włocławek Zachód, wzdłuż dróg krajowych nr 91 i 62. Ma to ułatwić kierowcom sprawne odszukanie połączenia pomiędzy tymi węzłami. Otwarcie autostrady A1 z Czerniewic do Pikutkowa zaplanowano na 20 grudnia. Obecnie trwają odbiory i kontrole na tym 45-kilometrowym odcinku autostrady.

 

Źródło: etransport.pl
skyscrapercity.com (grafika)

Oceń artykuł

Poprzedni artykuł2014 rok: 600 km nowych dróg włączonych w system viaTOLL
Następny artykułGratulacje i wyróżnienie dla twórców LEXTRANS24 – Kancelarii Prawnej Viggen za innowacyjny produkt 2013 roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj