Strona główna Aktualności Dnia W nowym roku wzrosną ceny paliw?

W nowym roku wzrosną ceny paliw?

713
0
No Ratings Information Message

stacja paliwNowy rok to dla wielu firm świetna okazja do podwyżek cen produktów. Jak będzie na rynku paliw? Na początku 2014 roku nie powinniśmy spodziewać się rewolucji.

Ceny powinny być zbliżone do tych, które obowiązywały pod koniec 2013 roku – uważa Krzysztof Romaniuk z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Przypomina, że w tym roku nie rosną podatki na paliwa, minimalny 1-procentowy wzrost dotyczy tylko opłaty paliwowej, co nie powinno w sposób widoczny przenieść się na ceny. W jego opinii, jeśli utrzyma się sprzyjająca pogoda, w pierwszych tygodniach tego roku za paliwa możemy płacić mniej niż na początku 2013 roku.

Jeśli chodzi o zużycie paliw w tym roku, to konsumpcja benzyny powinna się ukształtować na podobnym poziomie, jak w roku poprzednim. Zagadką natomiast będzie, czy wzrośnie oficjalnie zapotrzebowanie na olej napędowy. Teoretycznie, w związku z tym, że nasza gospodarka, a także europejska przyspiesza, powinien być widoczny wzrost użycia tego paliwa. Nie jest to jednak przesądzone, bo na rynku mamy do czynienia z szarą strefą, która może sięgać nawet 15 procent konsumpcji oleju napędowego. Łamanie prawa w tym przypadku polega na oszustwach podatkowych, albo przemycie tego paliwa.

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego szacuje, że w 2013 roku zużycie paliw w naszym kraju w porównaniu z 2012 rokiem spadło o 4-4,5 proc.

 

Źródło: moto.wp.pl

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułWyższe kary za brak OC. Sprawdź ile możesz zapłacić!
Następny artykułOgłoszono przetarg na kontynuację budowy S69 Bielsko-Biała – Żywiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj