Strona główna Aktualności Dnia W tym kraju kontrole płacy minimalnej

W tym kraju kontrole płacy minimalnej

975
0
5/5 (2)

W tym kraju kontrole płacy minimalnej. Mowa o Norwegii, gdzie coraz częściej prowadzone są kontrole płacy minimalnej. Zazwyczaj kontrola w przedsiębiorstwie następuje po kontroli na drodze. 

W tym kraju kontrole płacy minimalnej

Po przeprowadzeniu takiej kontroli do norweskiej PIP trafia informacja na podstawie, której później przewoźnik wezwany zostaje do złożenia wyjaśnień i przekazania wszystkich dokumentów. Zgodnie z norweskimi przepisami, rozliczeniu podlega nie tylko czas pracy, ale również diety przysługujące kierowcy. W przypadku stwierdzenia, że przewoźnik nie spełnia przepisów dotyczących oddelegowania pracownika, norweska PIP może nakazać usunięć uchybień, nałożyć karę lub zawiadomić Policję o poważnym naruszeniu, lub podejrzeniu o takie naruszenie. Wówczas policja może prowadzić wobec takiego przewoźnika postępowanie karne.

Płaca minimalna w Norwegii

Norweskie przepisy dotyczące płacy minimalnej weszły w życie 1 lipca 2015 r. Obejmują one zarówno kierowców norweskich, jak i zagranicznych, kierujących pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 3,5 tony, w tym także autobusów. Aktualna (od 1.06.2017 r.) płaca minimalna dla kierowców pojazdów ciężarowych o masie pow. 3,5 t wynosi na terenie Norwegii już 167,65 NOK za godzinę pracy.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułJazda niesprawnym pojazdem i na cudzej karcie…czyli kolejny przewoźnik utraci licencję w związku z KREPTD?
Następny artykułWzmożone kontrole „dostawczaków” – większość przeładowana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj