Strona główna Aktualności Dnia Warszawa: inwestycje ZDM w 2014 roku

Warszawa: inwestycje ZDM w 2014 roku

740
0
No Ratings Information Message

W minionym roku Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wydał w sumie 27 mln zł na wymianę nawierzchni bitumicznej na stołecznych drogach. Kolejne 3 mln zł przeznaczono na wymianę nawierzchni chodników.

Remonty ulic i chodników

Gdy GDDKiA otworzyła węzeł Salomea, ZDM wymienił nawierzchnię w alejach Jerozolimskich na odcinku od węzła Salomea do granic miasta. Ponadto, nawierzchnia została wymieniona między innymi na odcinkach ulicy Waryńskiego, Puławskiej, Mokotowskiej, Bartniczej, Wyszogrodzkiej, Warszawskiej.

Kolejne 3 mln zł Zarząd Dróg Miejskich przeznaczył na wymianę nawierzchni chodników. Prace przeprowadzono między innymi na placu Trzech Krzyży, w alei solidarności, na ulicy Jugosłowiańskiej, Mehoffera i Klasyków. Z kolei na ulicy Anody na odcinku od Doliny Służewieckiej do ulicy Ciszewskiego przeprowadzono remont ścieżki rowerowej.

Prace na obiektach inżynierskich

Do ważniejszych przedsięwzięć ZDM w 2014 roku należy dokończenie prac przy wiadukcie nad torami WKD wzdłuż ulicy Łopuszańskiej. W 2013 roku remont przeszedł południowy wiadukt, natomiast w 2014 roku na północnej konstrukcji wymieniono nawierzchnię na całej szerokości obiektu. Wymieniona została też izolacja i deski gzymsowe.

W okresie wakacyjnym wymieniono również dylatacje na moście Łazienkowskim po stronie północnej w kierunku centrum. Latem 2013 roku takie same prace przeprowadzono na wiaduktach w ciągu alei Prymasa Tysiąclecia nad ulicą Górczewską oraz na moście w ciągu ulicy Białołęckiej nad Kanałem Żerańskim.

Zarząd Dróg Miejskich kontynuował również prace przy odbudowie kładki nad ulicą Ostrobramską przy ulicy Kinowej. Kładka została oddana do użytku w grudniu. Dzięki remontowi poprawił się stan techniczny obiektu, którym bezpiecznie i swobodnie mogą poruszać się osoby niepełnosprawne.

Sygnalizacja i oświetlenie

W 2014 roku powstała docelowa sygnalizacja świetlna na ulicy Emilii Plater, gdzie do zeszłego roku funkcjonowała sygnalizacja tymczasowa. Nowe sygnalizacje pojawiły się również na skrzyżowaniu ulic Człuchowska – Karabelli, Człuchowska – Siematycka, na placu Na Rozdrożu. Wyremontowana została też sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa – Zamieniecka.

W 2014 roku oświetlenie pojawiło się też na ulicy Idzikowskiego. Natomiast remont oświetlenia przeprowadzono między innymi na ulicy Powsińskiej, Wiertniczej, Andersa i Szpitalnej.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPoprawki do Ustawy o drogach publicznych
Następny artykułWniosek do PG ws. bezprawnego wyroku SN dot. ryczałtu noclegowego