Strona główna Aktualności Dnia Wielkopolska: trzeci przetarg na budowę ronda w Słodkowie

Wielkopolska: trzeci przetarg na budowę ronda w Słodkowie

2684
UDOSTĘPNIJ

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu prawdopodobnie dołoży do kwoty zaplanowanej na przebudowę ronda wraz z budową sygnalizacji świetlnej w Słodkowie. W trzecim przetargu na to zadanie oferty znów przekroczyły planowany budżet.

Zadanie planowane do realizacji w ramach Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych zakłada przebudowę rodna na drodze krajowej nr 72 w miejscowości Słodków. W ramach przebudowy ma powstać sygnalizacja świetlna, przesunięte maja być wloty na skrzyżowanie oraz wybudowane lewoskręty. 

Pierwszy przetarg na wybór wykonawcy w trybie zaprojektuj i zbuduj rozstrzygnięto w sierpniu ub.r. Przy budżecie wynoszącym 750 tys. zł jedyna oferta (złożyła ją Skanska) była warta 1,146 mln zł. Postępowanie unieważniono.

Kolejna próba miała miejsce w listopadzie. Budżet inwestora wzrósł do 764 tys. zł podczas gdy najtańsza z trzech złożonych ofert, złożona przez Budimex, była warta 1,051 mln zł.

Kolejne otwarcie ofert, w trzecim z kolei przetargu odbyło się 23 lutego. Zamawiający na realizację zadania przeznaczył 77 tys. zł. wpłynęła jedna oferta. Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła (lider) i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych z Gostynia wyceniło prace na 1,218 mln zł. To najdroższa z dotychczas złożonych ofert we wszystkich trzech postępowaniach.

– W związku z tym, że wartość złożonej oferty, podobnie jak we wcześniejszych postępowaniach, znacznie przewyższa budżet jakim dysponujemy, rozważymy możliwość pozyskania dodatkowych środków na realizację tego zadania – podała GDDKiA w komunikacie. 

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ