Strona główna Aktualności Dnia Wykonawca rybnickiego odcinka drogi Racibórz – Pszczyna – wybrany

Wykonawca rybnickiego odcinka drogi Racibórz – Pszczyna – wybrany

1142
0
No Ratings Information Message

Ponad 352,5 mln zł jest warta oferta firmy Intercor dotycząca budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna (etap I do IV) w Rybniku i Żorach oraz budowy Drogi Śródmiejskiej, na odcinku od ul. Obwiednia Południowa w Rybniku do Węzła Śródmiejskiego. Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonało miasto Rybnik. 

Intercor złożył najtańszą, spośród 5 złożonych ofert. Pozostałe wahały się w zakresie cenowym od 407 do 471 mln zł. Dodatkowo, po ich ocenie przez zamawiającego, dwie zostały odrzucone.

Teraz wykonawcy uczestniczący w przetargu mają czas na ewentualne odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, a Prezes Urzędu Zamówień Publicznych na kontrolę prawidłowości postępowania.

Inwestor liczy, że na przełomie marca i kwietnia będzie możliwe podpisanie umowy z wybranym wykonawcą, a zakończenie robót będzie możliwe w 2020 roku.

Droga Regionalna Racibórz – Pszczyna to to trasa, którą będzie miała 60 km długości. Ma udrożnić układ drogowy południowej części województwa śląskiego. Poszczególne odcinki są realizowane przez różne samorządy województwa śląskiego. Jej pierwszym odcinkiem jest obwodnica Pszczyny otwarta w 2013 roku.

Odcinek rybnicki będzie miał 10,22 km długości. Powstanie bezkolizyjna droga klasy GP z dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu. Na trasie powstanie pięć skrzyżowań z drogami niższego rzędu. Będą one miały formę węzłów. Zaplanowano także 13 obiektów mostowych, w tym 2 mosty i 11 wiaduktów. Inwestycja usprawni dojazd do autostrady A1, łącząc miasto z aglomeracją ostrawską i katowicką i odciążając od ruchu centrum Rybnika.

Miasto w ramach przygotowania do budowy całkowicie przejęło już 17 z 53 budynków kolidujących z planowaną trasą, a w sumie 37 właścicieli nieruchomości znajdujących się na trasie otrzymało już zaliczki na poczet przyszłego odszkodowania. Kosztowało to do tej pory 15,165 mln zł.

 
Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPracujesz w transporcie? Znasz swoje źródła prawa pracy?
Następny artykułS6 Goleniów-Koszalin w budowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj