Strona główna Aktualności Dnia Dlaczego pobieranie zawyżonych opłat przez RDA w Nowym Sączu jest bezpodstawne?

Dlaczego pobieranie zawyżonych opłat przez RDA w Nowym Sączu jest bezpodstawne?

1143
0
No Ratings Information Message

Mariusz Miąsko – prezes Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga” oraz prezes Zrzeszenia PPO „Ziemia Sądecka” w wywiadzie do Radia Kraków wyjaśnił, dlaczego pobieranie zawyżonych opłat przez RDA w Nowym Sączu jest bezpodstawne.

Stanowisko prezesa Mariusza Miąsko podzielił (po wyemitowaniu audycji) Prezydent Nowego Sącza, który w piśmie do stowarzyszeń transportowych poinformował, iż z uwagi na brak możliwości „urealnienia” stawki w trakcie negocjacji pomiędzy Samorządem a RDA, postanowił „nie uzgodnić wysokości stawki opłaty za korzystanie z dworca przez przewoźników”.

Oznacza to zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia, że stawka ta nie została uzgodniona, a więc stanowi świadczenie nienależne. Stowarzyszenia zwróciły się do ARDA o zwrot „świadczeń nienależnych” z tytułu art. 410 ust 2 kodeksu cywilnego. RDA Kraków jeszcze nie odniosło się do pisma stowarzyszenia.

 ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

potencj

Oceń artykuł

Poprzedni artykułUwolnić Rzeszowskie Przystanki!
Następny artykułWiceminister: motobranżę traktujemy priorytetowo
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj