Strona główna Aktualności Dnia Dlaczego pobieranie zawyżonych opłat przez RDA w Nowym Sączu jest bezpodstawne?

Dlaczego pobieranie zawyżonych opłat przez RDA w Nowym Sączu jest bezpodstawne?

920
No Ratings Information Message

Mariusz Miąsko – prezes Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga” oraz prezes Zrzeszenia PPO „Ziemia Sądecka” w wywiadzie do Radia Kraków wyjaśnił, dlaczego pobieranie zawyżonych opłat przez RDA w Nowym Sączu jest bezpodstawne.

Stanowisko prezesa Mariusza Miąsko podzielił (po wyemitowaniu audycji) Prezydent Nowego Sącza, który w piśmie do stowarzyszeń transportowych poinformował, iż z uwagi na brak możliwości „urealnienia” stawki w trakcie negocjacji pomiędzy Samorządem a RDA, postanowił „nie uzgodnić wysokości stawki opłaty za korzystanie z dworca przez przewoźników”.

Oznacza to zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia, że stawka ta nie została uzgodniona, a więc stanowi świadczenie nienależne. Stowarzyszenia zwróciły się do ARDA o zwrot „świadczeń nienależnych” z tytułu art. 410 ust 2 kodeksu cywilnego. RDA Kraków jeszcze nie odniosło się do pisma stowarzyszenia.

 ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

potencj

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko