Strona główna Aktualności Dnia Zachodniopomorskie: przebudowa i rozbudowa dróg wojewódzkich

Zachodniopomorskie: przebudowa i rozbudowa dróg wojewódzkich

192
UDOSTĘPNIJ

20 zadań, które łącznie przewidują przebudowę 25 km dróg – takie plany w ramach zadań jednorocznych ma Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Obecnie wykonano już siedem z tych przedsięwzięć, a rząd robi podsumowanie.

Przebudowa czy rozbudowa dróg wojewódzkich w województwie zachodniopomorskim ma na celu przede wszystkim poprawić komfort kierowców i ich bezpieczeństwo. Obecnie zakończono już siedem z 20 zaplanowanych na 2016 rok zadań. Reszta jest w realizacji.

Zakończyły się między innymi przebudowy dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 103. Pierwszy fragment to Ciećmierz – Paprotno – Cerkwica, a drugi to przejście przez miejscowość Kaleń. Rejon Dróg w Gryficach zakończył też przebudowę drogi wojewódzkiej nr 110. Tu inwestycja przewidywała modernizację odcinka od Witomierza do miejscowości Grądy.

W tym roku poprawić ma się także na drodze wojewódzkiej nr 106. Działanie jest prowadzone na terenie Rejonu Dróg Wojewódzkich w Stargardzie. Tam zaplanowano trzy przebudowy dotyczące tej trasy, z których dwie już są zakończone. DW-106 zmodernizowana została na odcinku miejskim w Maszewie w pow. goleniowskim. W miejscowości tej położono nową nawierzchnię i wykonano nowe chodniki. Jak informuje ZZDW – trwa w tej chwili procedura odbiorowa. Zakończono też przebudowę drogi nr 106 na odcinku między dwoma skrzyżowaniami – z drogą nr 142 i skrzyżowaniem w kierunku Starej Dąbrowy.

Na terenie działania RDW w Pyrzycach zakończyła się natomiast przebudowa drogi wojewódzkiej nr 175. Tu odcinek, którego dotyczyła inwestycja, liczył 7 km i prowadził od Drawna do Choszczna. Dodatkowo RDW w Drawsku Pomorskim zakończył w tym roku rozłożoną na 4 lata inwestycję polegającą na przebudowie ulic Polnej i Szczecineckiej (DW-163) w Czaplinku. Tu na kolejnym, niespełna półkilometrowym odcinku, wykonano nową nawierzchnię, chodniki i przebudowano kanalizację deszczową. W tej chwili kończy się procedura odbiorowa.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy