Strona główna Aktualności Dnia Zakaz noclegu w kabinie – niemieckie przepisy wchodzą w życie

Zakaz noclegu w kabinie – niemieckie przepisy wchodzą w życie

1065
UDOSTĘPNIJ

Nocleg w kabinie ciężarówki na terenie Niemiec będzie niebawem słono kosztować. 31 marca niemiecki parlament poinformował o zakazie spędzania 45-godzinnego odpoczynku w kabinie ciężarówki. Niemieckie przepisy wejdą w życie 25 maja br. 

Źródłem problemu i impulsem do stworzenia przepisu są fatalne warunki odbioru odpoczynku przez kierowców pojazdów poniżej 3,5t, których nie obowiązują: przepisy o tachografach, rozporządzenie 561/2006 WE oraz ustawa o transporcie drogowym. Przy okazji jednak uregulowania wpłyną także na przedsiębiorców realizujących transport powyżej 3,5t, którzy swoim kierowcom zapewniają dobre warunki noclegowe.

Każda godzina pauzy spędzona w ciężarówce kosztować będzie do 60 euro kierowcę i do 180 euro przedsiębiorcę. Kontrole ciężarówek mają być prowadzone nie tylko przez policję, ale także przez Urząd Celny, Urząd Pracy i Federalny Urząd Transportu Towarowego.

Z przedmiotową dokumentacją na ten temat można zapoznać się pod pod adresami:

Bundestag – 1

097_18-10882

097_sitzung_bgl-data

097_sitzung_protokoll-data

097_sitzung_tagesordnung-data

097_sitzung_ver-di-data

097_sitzung-allianz-data

praca dla kierowcy

2 KOMENTARZE

  1. Przepisy te są fikcja .Duże firmy transportowe wola zapłacić karę niż stracić ladunki i klientów.Policja i inne służby nie zatrzymują do kontroli dużych firm.Wiedza ze.takie firmy maja prawników a żaden policjant lub inny urzędnik nie będzie przez kilka lat chodzili do sadu i tłumaczył się z przepisu „wydmuszki”.Przepis jest wprowadzony i przy okazji będą za ten przepis karać.Kontrolują od wielu lat , ale nic się nie zmienia.Spędzanie likendu w kabinie pojazdu nie różni się niczym od spedzenia go w kontenerze ,które widziałem.Europa zachodnia nie pozwoli lub nie pozwala w pewnym stopniu na szybki rozwoj polskiej gospodarki.Jesteśmy. dobrym szlakiem transportowm. Polskie społeczeństwo jest pracowite. Tego obawiają się leniwe kraje.Dlaczego Holender lub Niemiec pracuje mniej i ma czas dla rodziny. Polacy i inne narodowości pracują dla firm w Holandii,Niemczech ,Belgii za mniejsze stawki.Np.Kierowcy pojazdów,ale także Opiekunki osób starszych w Niemczech.Niemiecki Rząd przymyka Oko na b.niskie płace dotyczące opiekunek.Wiadomo dlaczego.Dotyczy to także innych branż w tym transportowej.Więcej pieniędzy zostaje w kieszeni niemieckiego lub holenderskiego obywatela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here