Strona główna Aktualności Dnia Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A4

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A4

189
UDOSTĘPNIJ

GDDKiA wprowadziła zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych na opolskim odcinku autostrady A4. Zakaz będzie obowiązywał w obrębie węzłów autostradowych i jest podyktowany poprawą bezpieczeństwa.

„Od 12 marca 2013 r. w obrębie węzłów na opolskim odcinku autostrady A4 wprowadzony zostaje zakaz wyprzedzania dla

samochodów ciężarowych” – poinformował w środę PAP rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz.

„Informacja o zakazie wyświetlana jest na tablicach świetlnych umieszczonych w odległości kilometra od każdego z węzłów. Zakazy obowiązują do najbliższych wjazdów na węzłach” – dodał.

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek GDDKiA wprowadziła po konsultacjach m.in. z policją. Jest on spowodowany koniecznością poprawy bezpieczeństwa w obrębie węzłów. „Często dochodzi tam do sytuacji, w których kierowca jadącej autostradą ciężarówki, widząc wjeżdżającą z węzła inną ciężarówkę, zjeżdża gwałtownie na lewy pas, aby wpuścić włączający się pojazd na prawy pas. Zajeżdża wówczas drogę samochodom jadącym szybkim pasem (lewym) i doprowadza do niebezpiecznych sytuacji, mogących doprowadzić do zderzenia” – tłumaczył Wandrasz.

Informacja o zakazie wyprzedzania będzie wyświetlana stale. Gdy pojawi się konieczność podania na tablicy świetlnej innego komunikatu, np.: o robotach drogowych, wypadku, czy zwężeniu jezdni, informacja natychmiast zniknie i zakaz czasowo nie będzie obowiązywał. (PAP)

 

PAP/Onet.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ