Strona główna Aktualności Dnia Zmiana opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków

Zmiana opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków

299
UDOSTĘPNIJ

Przypominamy, że od dzisiaj tj. od 1 marca zmieniła się wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5. Po wprowadzeniu nowych stawek kierowcy zapłacą na każdym placu poboru opłat 18 lub 30 zł w zależności od kategorii pojazdu. Mimo wzrostu wysokości opłaty użytkownicy A4Go oraz kart zbliżeniowych – kartA4, na podstawie impulsów zakupionych do końca lutego, mogą przez dwa kolejne lata jeździć autostradą według niższych stawek.

– Przy istotnych nakładach na eksploatację autostrady oraz na inwestycje, obejmujące również prace nieprzewidziane w umowie koncesyjnej, zmiana stawek jest uzasadniona. Warto pamiętać, że kierowcy mogą zapewnić sobie korzystanie z A4 Katowice-Kraków według dzisiejszych stawek, kupując odpowiednią do planów podróży liczbę impulsów w ramach elektronicznego poboru opłat A4Go. Zakupione do końca lutego impulsy są ważne przez dwa lata od doładowania konta – mówi Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów wszystkich kategorii, od 1 marca br. wynosić będzie na każdym z dwóch placów poboru opłat:

– 5,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: motocykle,

– 10,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach,

– 18,00 zł – pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami,

– 18,00 zł – pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami,

– 30,00 zł – pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne.

 

Źródło: edroga.pl/SAM

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here