Strona główna Aktualności Dnia 22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?!

22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?!

1142

22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?! Tak podróżował ukraiński przewoźnik, który zatrzymany został przez podkarpackich inspektorów ITD. Na koncie kierowcy odnotowano ponad 22 godzin pracy, niecałe 2 godziny pracy i wiele innych naruszeń czasy pracy. Do kontroli doszło 2 sierpnia br., na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Styków (powiat rzeszowski).

22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?!

W toku kontroli okazało się, że kierowca notorycznie skracał odpoczynki dobowe z wymaganych co najmniej dziewięciu godzin do 5 godz. i 30 minut, 5 godz. i 40 minut, 6 godz. i 15 minut, 8 godzin i 30 minut, a nawet 1 godziny i 45 minut. Ponadto na koncie kontrolowanego funkcjonariusze odnotowali dwukrotne przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy o 3 godzin oraz 1 godzinę. „Ostatnim naruszaniem, które zostało ujawnione było przekroczenie dozwolonego czasu prowadzenia pojazdu bez wymaganych przerw. Kierowca prowadził pojazd przez 5 godzin i 30, gdzie norma dopuszcza jazdę bez przerwy przez maksymalny okres 4 godzin i 30 minut” – czytamy na stronie gitd.gov.pl.

Kary

Jak informuje GITD, przedsiębiorca osobiście prowadził pojazd. Kara wyniosła 4650 złotych w formie przyszłej decyzji administracyjnej. Ponadto ukarano go mandatem karnym w wysokości 500 zł za brak wymaganego dokumentu.

Utrata dobrej reputacji

Zgodnie z przepisami dotyczącymi KREPTD za takie jednak naruszenie wobec przewoźnika wszczyna się postępowanie w sprawie utraty tzw.: dobrej reputacji i licencji transportowej. GITD wszczęło w ostatnim czasie wiele postępowań w sprawie utraty dobrej reputacji.

Przed utratą dobrej reputacji może chronić przynależność do Stowarzyszania URKSiTD „Najlepsza Droga” i wdrożenie audytu naprawczego, po którym Stowarzyszenie może może udzielić przewoźnikowi rekomendacji przeciwdziałającej utracie licencji. Więcej informacji: 12) 637 24 57 lub 509 982 577.

Jeśli jesteś zainteresowany audytem prawnym całego przedsiębiorstwa, który pozwoli zweryfikować prawidłowość procedur skontaktuj się z nami: (12) 637 24 57 lub 509 982 577, e-mail: biuro1@viggen.pl.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here