Strona główna Aktualności Dnia 22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?!

22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?!

1760
0
No Ratings Information Message

22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?! Tak podróżował ukraiński przewoźnik, który zatrzymany został przez podkarpackich inspektorów ITD. Na koncie kierowcy odnotowano ponad 22 godzin pracy, niecałe 2 godziny pracy i wiele innych naruszeń czasy pracy. Do kontroli doszło 2 sierpnia br., na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Styków (powiat rzeszowski).

22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?!

W toku kontroli okazało się, że kierowca notorycznie skracał odpoczynki dobowe z wymaganych co najmniej dziewięciu godzin do 5 godz. i 30 minut, 5 godz. i 40 minut, 6 godz. i 15 minut, 8 godzin i 30 minut, a nawet 1 godziny i 45 minut. Ponadto na koncie kontrolowanego funkcjonariusze odnotowali dwukrotne przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy o 3 godzin oraz 1 godzinę. „Ostatnim naruszaniem, które zostało ujawnione było przekroczenie dozwolonego czasu prowadzenia pojazdu bez wymaganych przerw. Kierowca prowadził pojazd przez 5 godzin i 30, gdzie norma dopuszcza jazdę bez przerwy przez maksymalny okres 4 godzin i 30 minut” – czytamy na stronie gitd.gov.pl.

Kary

Jak informuje GITD, przedsiębiorca osobiście prowadził pojazd. Kara wyniosła 4650 złotych w formie przyszłej decyzji administracyjnej. Ponadto ukarano go mandatem karnym w wysokości 500 zł za brak wymaganego dokumentu.

Utrata dobrej reputacji

Zgodnie z przepisami dotyczącymi KREPTD za takie jednak naruszenie wobec przewoźnika wszczyna się postępowanie w sprawie utraty tzw.: dobrej reputacji i licencji transportowej. GITD wszczęło w ostatnim czasie wiele postępowań w sprawie utraty dobrej reputacji.

Przed utratą dobrej reputacji może chronić przynależność do Stowarzyszania URKSiTD „Najlepsza Droga” i wdrożenie audytu naprawczego, po którym Stowarzyszenie może może udzielić przewoźnikowi rekomendacji przeciwdziałającej utracie licencji. Więcej informacji: 12) 637 24 57 lub 509 982 577.

Jeśli jesteś zainteresowany audytem prawnym całego przedsiębiorstwa, który pozwoli zweryfikować prawidłowość procedur skontaktuj się z nami: (12) 637 24 57 lub 509 982 577, e-mail: biuro1@viggen.pl.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułSprawdź, czego dowiesz się podczas tegorocznej edycji „Forum Transportu Publicznego”
Następny artykułJest decyzja ws. południowej jezdni autostrady A18

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj