Strona główna Aktualności Dnia Jest decyzja ws. południowej jezdni autostrady A18

Jest decyzja ws. południowej jezdni autostrady A18

898
0
No Ratings Information Message

Jest decyzja ws. południowej jezdni autostrady A18. Minister Infrastruktury zdecydował o skierowaniu do realizacji inwestycji polegającej na budowie południowej jezdni autostrady A18 w. Olszyna – w. Golnice.

Jest decyzja ws. południowej jezdni autostrady A18

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, w ramach inwestycji ma powstać ponad 70 km nowej jezdni autostrady, w podziale na odcinki: „w. Olszyna – do km 11+860 (11,2 km); od km 11+860 – w. Żary (12,04 km); w. Żary – do km 33+760 (9,9 km); od km 33+760 – gr. województwa (16,24 km); gr. województwa – w. Golnice (21,5 km)”.  – „To inwestycja, na którą kierowcy czekali od lat. Stan techniczny nawierzchni jezdni południowej na trasie Olszyna – Golnice jest zły. Na całym odcinku występują spękania podłużne i poprzeczne, a także wykruszenia i ubytki w płytach betonowych, co jest odczuwalne podczas podróży. Nawierzchnia jest niejednorodna, ponieważ najbardziej zniszczone płyty betonowe pokryto masą bitumiczną. Wykonywane na bieżąco zabiegi utrzymaniowe nie poprawiają długofalowo komfortu i bezpieczeństwa jazdy użytkowników drogi, dlatego konieczna jest gruntowna przebudowa tej trasy” – powiedział, cytowany na stronie www.gov.pl, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Planowany termin postępowania przetargowego dla pierwszych odcinków A18 to 2018 rok. Poszczególne odcinki południowej jezdni A18 mają być oddawane do ruchu w latach 2021-2023.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykuł22 godziny za kierownicą – czy to możliwe?!
Następny artykułKolejny odcinek szlaku Via Carpatia w realizacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj