Strona główna Aktualności Dnia Skuteczność powołania się na art. 12 rozporządzenia 561/2006 WE

Skuteczność powołania się na art. 12 rozporządzenia 561/2006 WE

2396
0
No Ratings Information Message

W czwartym nagraniu I cz. audiobooka „Legalne sposoby uniknięcia odpowiedzialności, za naruszenia czasu jazdy i okresów prowadzenia pojazdów, przez kierowców zawodowych” Mariusz Miąsko (doktor nauk prawnych specjalizujący się od 17 lat w prawie transportowym) odpowiada na kluczowe pytanie warunkujące skuteczność powołania się na art. 12 rozporządzenia 561/2006 WE. O ile jasne jest, gdzie dokonać opisu wykresówki, o tyle sprawa nie jest już taka oczywista w przypadku wydruków. Bez wątpienia art. 12/561/2006 WE mówi, że powołania na art. 12 należy dokonać na rewersie wydruku z urządzenia rejestrującego. Pytanie natomiast brzmi, czy karta kierowcy jest urządzeniem rejestrującym?

Odpowiedź na powyższe pytanie zaskoczy zapewne większość kierowców, a także innych przedstawicieli szeroko rozumianej branży TSL, z przedstawicielami organów kontrolnych włącznie.

Ponadto, autor udziela w niniejszym nagraniu odpowiedzi, w jaki sposób kierowca może powołać się na art. 12, jeśli przewóz drogowy jest realizowany z wykorzystaniem tachografu cyfrowego, a karta kierowcy została uszkodzona lub gdy kierowca jej zapomniał – odpowiedź może zaskoczyć.

Zdecydowanie z tym nagraniem powinien jak najszybciej zapoznać się dosłownie każdy kierowca korzystający z tachografu cyfrowego!

 

 ————————————————————-

Czy na art. 12 561/2006 WE należy powołać się na wydruku z tachografu cyfrowego czy też z karty kierowcy?

Już dziś sięgnij po jedyny w kraju PRAWNICZY PRZEWODNIK w formie audiobooka!

 

Zamówienia można składać telefonicznie oraz mailowo:

tel.: (12) 637-24-57

e-mail: bg@viggen.pl

 

Koszt 1 egzemplarza CD to 49,99 zł plus koszty przesyłki:

Koszt wysyłki przy zamówieniu 1 szt. – 5,50 zł (list polecony priorytetowy)

 

Przy zamówieniu większej ilości płyt – cena uzależniona od wagi przesyłki

UWAGA!!! W pakiecie taniej! Przy zakupie dwóch części cena: 79,99 zł!!!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNie poddasz się badaniu alkomatem? Sprawdź jaka czeka Cię kara
Następny artykułSprawdź, gdzie będzie można zarezerwować wcześniej miejsce parkingowe
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.