Strona główna Aktualności Dnia Autokar z naruszeniami

Autokar z naruszeniami

130

Autokar z naruszeniami został zatrzymany przez inspektorów ITD. Pojazd miał zawieźć grupę dzieci z Poznania z Łeby. Kontrola odbyła się na prośbę rodziców w ramach akcji „Bezpieczny autokar”.

Autokar z naruszeniami

„Patrol sprawdził pojazd na miejscu planowanego wyjazdu, czyli przed jedną z poznańskich szkół. Niestety, nie byłby to bezpieczny przejazd. Inspektorzy od razu dostrzegli plamy na asfalcie – to efekt wycieku płynów eksploatacyjnych, prawdopodobnie paliwa. Nieszczelny układ hamulcowy był powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego i zakazu jazdy” – informuje ITD. Przewoźnik został zobligowany do podstawienia sprawnego autokaru.

„Bezpieczny autokar”

„Kontrole autokarów prowadzone są w miarę możliwości również na wniosek rodziców i opiekunów wycieczek. Wystarczy skontaktować się z właściwym miejscowo wojewódzkim inspektoratem transportu drogowego. Zainteresowanie akcją „Bezpieczny autokar” jest coraz większe. Ze względu na to, że rośnie liczba kontroli realizowanych na wniosek rodziców i opiekunów, warto zgłosić konieczność ich przeprowadzenia z kilkudniowym wyprzedzeniem (dane poszczególnych WITD znajdują się na stronie internetowej https://gitd.gov.pl/kontakt/witd/). Inspektorzy przeprowadzą kontrolę w miejscu wyjazdu autokaru lub wskażą specjalnie przygotowany punkt kontrolny, do którego należy skierować autokar przed wyjazdem” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here