Strona główna Aktualności Dnia Prawie 25 godzin za kółkiem

Prawie 25 godzin za kółkiem

320
5/5 (1)

Prawie 25 godzin za kółkiem. Mowa o kierowcach autokaru, którzy wracali z Norwegii do Poznania. Do kontroli doszło 27 czerwca na drodze ekspresowej S3 przez zachodniopomorskich inspektorów ITD.

Prawie 25 godzin za kółkiem

„Kierowcy nie rejestrowali na kartach wszystkich swoich aktywności. Pomimo tego, że autobusem kierowało dwóch kierowców, to symulowali oni jazdę w pojedynczej obsadzie. Zamiast wymaganej dyspozycji prowadzący fałszywie deklarowali odpoczynek. Inspektorzy ustalili, że dwuosobowa załoga dwukrotnie skróciła czas dziennego odpoczynku: o ponad 3 i blisko 7 godzin. Przekroczony o prawie 1,5 godziny został też czas jazdy dziennej. Z analizy danych zapisanych w tachografie wynikało, że jeden z mężczyzn przez 14 dni nie odebrał żadnego odpoczynku tygodniowego, a do momentu zatrzymania pojazdu do kontroli – kierowcy prowadzili autobus przez blisko 25 godzin” – informuje ITD.

Kary

Kierowcy zobowiązani zostali do odbioru wymaganych odpoczynków celem dalszej jazdy. Zostali oni ukarani mandatami na kwotę prawie 8 tysięcy złotych. Postępowanie administracyjne wszczęto wobec osoby zarządzającej transportem. 12 tys. zł kary czeka przewoźnika.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here