Strona główna Aktualności Dnia Będzie wschodnia obwodnica Krakowa?

Będzie wschodnia obwodnica Krakowa?

837
0
No Ratings Information Message

Trwają przygotowania do budowy kolejnego odcinka trasy ekspresowej S7. Tym razem chodzi o odcinek od ul. Igołomskiej do północnej granicy województwa małopolskiego.

Pod koniec stycznia odbędzie się w Krakowie spotkanie z mieszkańcami w sprawie badań archeologicznych w ciągu wschodniej obwodnicy, od Igołomskiej do północnej granicy województwa. O przeprowadzenie wyprzedzających badań archeologicznych przed decyzjami o pozwoleniu na budowę, Kraków występował do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wspierany przez gminy, po których ma przebiegać ekspresówka.

Wschodnia obwodnica Krakowa, będąca fragmentem ekspresowej trasy S7, to najbardziej potrzebna obecnie stolicy Małopolski rządowa inwestycja drogowa. Aby przyspieszyć realizację tego zadania, od 1999 roku miasto przeznaczyło na przygotowanie i wykup gruntów pod ekspresówkę około 30 mln zł. Do 2019 roku nakłady na wschodnią obwodnicę miasta mają wynieść niemal 11 mln zł.

Obecnie zrealizowany jest jedynie pierwszy z odcinków S7 na terenie Krakowa, od węzła Bieżanów do węzła Rybitwy. Niedawno rozpoczęła się realizacja drugiego fragmentu – do węzła Igołomska z mostową przeprawą przez Wisłę. Trzeci fragment S7 od Igołomskiej do północnej granicy województwa małopolskiego jest dopiero na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej.

Źródło: droga.pl/UM Kraków

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPonowny wniosek do PG ws. wyroku SN na podst. nieistniejącego przepisu!
Następny artykułBędą wyższe mandaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj