Strona główna Aktualności Dnia BTM po interwencji Stowarzyszenia Najlepsza Droga przyjmuje już sprawozdania finansowe od małych...

BTM po interwencji Stowarzyszenia Najlepsza Droga przyjmuje już sprawozdania finansowe od małych przewoźników. Winni zostaną ukarani

1435
0
5/5 (1)

BTM po interwencji Stowarzyszenia Najlepsza Droga przyjmuje już sprawozdania finansowe od małych przewoźników. Winni zostaną ukarani. Kolejną skuteczną interwencją wykazała się Kancelaria Prawna Viggen s.c. (www.viggen.pl), która w imieniu Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga” (www.najlepszadroga.pl) interweniowała w sprawie odmowy przyjmowania przez Biuro Transportu Międzynarodowego „sprawozdań finansowych” od drobnych przedsiębiorców nie prowadzących „pełnej księgowości”.

Pisemne stanowisko uzyskane przez nasze Stowarzyszenie stanowi przełom w podejściu urzędników BTM do małych przedsiębiorstw. Jest to o tyle istotne, że „sprawozdanie finansowe jest najtańszą  formą poświadczenia sytuacji finansowej, ale także trzeba pamiętać, że jest jedyną podstawową formą dopuszczoną przez ustawodawcę. Pozostałe formy (np.: ubezpieczenie) są drogie, ale ponadto BTM musi wyrazić zgodę na przedłożenie ubezpieczenia.

GITD chce karać urzędników, którzy odmówili przewoźnikom przyjęcie sprawozdania finansowego! Tak wynika z pisma zastępcy GITD Mirosława Maksimiuka do Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga”.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułElektryczne pojazdy dostawcze
Następny artykułA2 połączyła z zachodem nie tylko Warszawę
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.