Strona główna Aktualności Dnia Czy opony zimowe powinny być obowiązkowe?

Czy opony zimowe powinny być obowiązkowe?

804
0
No Ratings Information Message

auto zimaParlamentarzyści wpadli na  pomysł. Chcą nałożyć na kierowców obowiązek zmiany opon na zimowe. W czym tkwi problem? Aby wyegzekwować stosowanie przepisu, konieczne jest ustalenie sztywnych ram czasowych. A to raczej nie ma większego sensu.

Całkiem niedawno Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wpadł na pomysł przygotowania przepisów wprowadzających obowiązek jazdy na oponach zimowych od stycznia do marca. Zdaniem posłów rozwiązanie ma sens, ponieważ będzie miało rzeczywisty wpływ na bezpieczeństwo jazdy po polskich drogach. Zimówki za sprawą specjalnej mieszanki gumy są mniej podatne na działanie niskiej temperatury, a konstrukcja bieżnika odpowiada za poprawę trakcji i skrócenie drogi hamowania na śliskiej nawierzchni.

Prawny obowiązek jazdy na ogumieniu zimowym lub wielosezonowym miałby obowiązywać między 1 listopada a 31 marca. Za niezastosowanie się do przepisu prawdopodobnie będzie grozić mandat w wysokości 500 złotych. Dodatkowo zdaniem części specjalistów z rynku motoryzacyjnego karę można by uzupełnić jeszcze jedną sankcją. Mianowicie kierowca złapany zimą na oponach letnich powinien zostać zobowiązany do przeprowadzenia badania technicznego potwierdzającego fakt wymiany ogumienia.
Źródło: Onet.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNajlepsze rozwiązania specjalnie dla Ciebie już dostępne!!!
Następny artykułAutostrada A4 dłuższa jeszcze przed Świętami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj