Strona główna Aktualności Dnia Delegowanie pracownika do Hiszpanii

Delegowanie pracownika do Hiszpanii

2380
0
5/5 (12)

Delegowanie pracownika do Hiszpanii. W sytuacji, gdy świadczenie usług na terenie Hiszpanii wykonywane jest przez okres ponad 8 dni pracodawca będzie miał obowiązek zgłoszenia delegowania na dedykowanej ku temu platformie internetowej prowadzonej przez hiszpańskie Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej. Ponadto w takim przypadku pracodawca będzie musiał wyznaczyć przedstawiciela na terenie Hiszpanii, który będzie działał w imieniu przedsiębiorstwa, występując między innymi przed urzędami, a także przechowywał i wysyłał dokumentację dotyczącą działalności przedsiębiorstwa na terenie Hiszpanii.


Minimalne wynagrodzenie za pracę w Hiszpanii określone jest jako Salario Minimo Interprofesional i publikowane jest każdego roku na stronie Ministerstwa Pracy (Ministerio de Trabajo, Migraciones y Seguridad Social) – w 2019 roku wynosi 900 euro miesięcznie, natomiast rada do spraw wynagrodzeń ustaliła na rok 2020 jego wzrost o 3,7%. Podmiotem, który ma prawo sprawdzić polskiego pracodawcę, czy ten deleguje zgodnie z prawem, jest hiszpańska inspekcja pracy i ubezpieczeń społecznych (ITSS). Pracownicy delegowani do pracy na terenie Hiszpanii mogą bezpośrednio złożyć skargę przeciwko swoim pracodawcom, jak również wszcząć postępowanie sądowe lub administracyjne, a nakładane sankcje opiewają na wysokie kwoty.

 

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPilne! Zasady podejmowania pracy na terytorium Polski przez cudzoziemców z państw nienależących do UE i EOG
Następny artykułTam czekają Cię utrudnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj