Strona główna Aktualności Dnia Fotoradary co 10 kilometrów?

Fotoradary co 10 kilometrów?

657
0
No Ratings Information Message

fotoradaryFotoradarów na naszych drogach nieustannie przybywa, a minister finansów widzi w nich machinę do łatania państwowego budżetu, choć oficjalnie chodzi o poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Tymczasem, jak przyznają eksperci, radary nie są idealnym lekiem na dużą ilość wypadków, bo kierowcy zwalniają w sumie na odcinku 200-300 metrów. Po minięciu urządzenia z powrotem przyspieszają do dużych prędkości.

Na pewno jednak rosnący las fotoradarów powoduje, że kierowcy coraz głębiej sięgają do kieszeni. Jak podaje serwis Fakt.pl, już teraz GITD ustawiło na popularnych wakacyjnych trasach tyle urządzeń, że spotyka się je nawet co 10 km!

Redaktorzy Faktu wyliczyli, że przykładowo na 500-kilometrowej trasie z Warszawy do Kołobrzegu stoją 52 radary, czyli właśnie jeden na każde 10 km. Podobnie jest na wielu innych drogach.

Mając na uwadze rosnący deficyt budżetowy i dużą skuteczność fotoradarów w wyciąganiu pieniędzy od kierowców, spodziewajmy się zagęszczenia „fotoradarowego lasu” w najbliższych latach, a nawet miesiącach…

Onet.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułRynek używanych aut
Następny artykułTygodniowy okres odpoczynku w okazjonalnym transporcie międzynarodowym osób

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj