Strona główna Aktualności GITD i PIP Gazeta Prawna na temat viainterwiencji Kancalerii Prawnej Viggen w imieniu "Najlepszej Drogi"...

Gazeta Prawna na temat viainterwiencji Kancalerii Prawnej Viggen w imieniu "Najlepszej Drogi" u Premiera i RPO

1104
0
No Ratings Information Message

Gazeta Prawna informuje o interwencji Kancelarii Prawnej Viggen s.c. w imieniu Stowarzyszenia „Najlepsza Droga” u Premiera i Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie bezprawnie zawyżonych kar nakładanych przez GITD za przejazd po drogach krajowych bez uiszczenia elektronicznej opłaty.

„Mamy już pierwsze pozytywnie zakończone dla kierowców decyzje administracyjne i to nas bardzo cieszy ponieważ widać że 12 miesięczne starania naszej kancelarii oraz stowarzyszenia „Najlepsza Droga” przynoszą wymierny efekt” – informuje Prezes Kancelarii Prawnej Viggen Mariusz Miąsko.

„Nie chcę wdawać się w szczegóły ale obecnie oczekujemy na ostatnią odpowiedź od Pana Premiera, która z  różnych powodów wniesie wiele nowego do tej sprawy i to niezależnie od jej treści” – dodaje Mariusz Miąsko.

„W tej sprawie należy działać szybko i zdecydowanie. Nieco zmieniliśmy taktykę ponieważ jak widać pojawiają się osoby, którzy starają się nie wiadomo w czyim interesie siać zamęt w głowach poszkodowanych kierowców. Sugerują, że kierowcy nie mogą dochodzić skutecznie własnych praw ale oczywiście każdy poszkodowany musi pamiętać że żyjemy w państwie prawa i oczywiście decyzje wydane wbrew treści normy są bezprawne” – dodaje stanowczo Mariusz Miąsko.

Zapytany dalej prezes Kancelarii Prawnej Viggen „kogo ma na myśli” odpowiada: „…mam na myśli wyrosłych nagle i nie wiadomo skąd specjalistów od e-podręczników, którzy nagle stali się nie wiadomo w jaki sposób specjalistami od e – myta. I właśnie dlatego należy być czujnym, ponieważ im bardziej zbliżamy się do pozytywnego finału tej sprawy, tym więcej będzie pojawiało się mętnych informacji na ten temat. To naturalne, ponieważ państwo raczej nie będzie chciało oddać pieniędzy, które bezpodstawnie zabrało kierowcom i być może już dawno je wydało, ale właśnie dlatego należy dochodzić zwrotu, że żyjemy w Państwie Prawa – to proste” – odpowiada Mariusz Miąsko.

ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowe obowiązkowe wyposażenie
Następny artykułPrzewoźnicy pozwą prezydenta? "Bo nic nie robił" Gazeta.PL na temat interwencji Stowarzyszenia "Najlepsza Droga" w Kielcach
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj