Strona główna Aktualności Dnia Godzina policyjna w Holandii przedłużona do 2 marca 2021 r.

Godzina policyjna w Holandii przedłużona do 2 marca 2021 r.

906
0
No Ratings Information Message

Królestwo Niderlandów przedłużyło godzinę policyjną do wtorku 2.03.2021 r.

– w godzinach 21:00-4:30 zakazuje się między innymi przebywania poza domem (nie dotyczy ogrodów i balkonów), przemieszczania się prywatnym samochodem, komunikacją publiczną, a także korzystania z taksówek. Zakaz NIE DOTYCZY m.in. pracowników (również kierowców), którzy wykonują swoje obowiązki zawodowe.

W przypadku podróży służbowej konieczne jest okazanie wypełnionego formularza Werkgeversverklaring avondklok (do pobrania poniżej). Dokument można okazać w wersji cyfrowej. Brak formularza może skutkować karą w wysokości 95 EUR.

– Dodatkowo warto mieć przy sobie również  formularz „deklaracji własnej”. Strona holenderska informuje wyraźnie o dwóch dokumentach: „Jeśli w czasie godziny policyjnej musisz przebywać na zewnątrz w ramach wykonywania pracy, będziesz potrzebować formularza deklaracji własnej (#2) oraz oświadczenia pracodawcy (#1) Oświadczenie zostaje wydane pracownikom przez pracodawcę. Osoby wykonujące pracę na własny rachunek wypełniają oświadczenie samodzielnie.”

Sugerujemy aby przekazać kierowcom (przynajmniej w formie cyfrowej) oba wskazane wyżej dokumenty.

Adriana Kominowska – ekspert działu Silnik Prawny Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułOd jutra wjazd na Łotwę tylko w wyjątkowych przypadkach. Konieczna rejestracja w COVIDpass
Następny artykułNiemcy i trzy obszary ryzyka – sprawdź, czy musisz zgłaszać swój wjazd
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj