Strona główna Aktualności Dnia Od jutra wjazd na Łotwę tylko w wyjątkowych przypadkach. Konieczna rejestracja w...

Od jutra wjazd na Łotwę tylko w wyjątkowych przypadkach. Konieczna rejestracja w COVIDpass

681
0
5/5 (2)

Ambasada w Rydze poinformowała, że w dniach od 11 do 25 lutego 2021 r. wjazd na Łotwę będzie zabroniony, jeśli nie ma ku niemu istotnego powodu (praca, obowiązki służbowe, szkolenie, studia, połączenie rodziny, usługi medyczne, tranzyt, towarzyszenie małoletnim, powrót na stałe lub udział w pogrzebie). Na czas nieokreślony zawieszono ponadto międzynarodowe przewozy pasażerskie między Łotwą a Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią.

Przypomnijmy, że 12 października 2020 r. uruchomiono specjalną platformę oraz formularz, który należy wypełnić on-line przed każdym wjazdem na teren Łotwy (dotyczy również tranzytu).
Zgłoszenie możliwe jest wyłącznie w formie elektronicznej na stronie COVIDpass. Formalności należy dopełnić w ciągu 48h przed przekroczeniem granicy Republiki Łotewskiej. Po rejestracji zostaje wygenerowany kod QR, który należy zachować i okazać na żądanie straży granicznej.

Dane osobowe usuwane są z systemu automatycznie po 30 dniach od przesłania formularza. Za brak zgłoszenia przewidziano karę administracyjną w wysokości od 10 do 2000 EUR.
Do rejestracji zobowiązani są również kierowcy wykonujący międzynarodowy przewóz towarów i osób, jednak w ich przypadku wystarczające jest zgłoszenie raz na 30 dni. W tym przypadku należy również okazać dokument potwierdzający zatrudnienie. Kierowcy w ramach transportu międzynarodowego nadal zwolnieni są z testów oraz kwarantanny.

Źródło: Ambasada RP w Rydze, https://covidpass.lv/

Adriana Kominowska – ekspert działu Silnik Prawny Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowe obostrzenia przy wjeździe do Szwajcarii
Następny artykułGodzina policyjna w Holandii przedłużona do 2 marca 2021 r.
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj