Strona główna Aktualności Dnia Godzina policyjna w Niemczech. Jakie zmiany dla kierowców?

Godzina policyjna w Niemczech. Jakie zmiany dla kierowców?

747
0
5/5 (1)

W Niemczech od soboty, 24 kwietnia 2021 r. w czasie od 22:00 do 5:00 nad ranem obowiązuje godzina policyjna.

Niemieckie media informują o chaosie, który wprowadziły nowe przepisy. Należy mieć bowiem na uwadze, że od soboty obowiązuje również jednolity, ogólnokrajowy mechanizm wprowadzania ograniczeń epidemicznych. Wcześniej restrykcje narzucane były przez poszczególne kraje związkowe.

Złamanie przepisów związanych z godziną policyjną może skutkować mandatem karnym, jednak kierowcy zawodowi zostali objęci jednym z wyjątków, które dopuszczane są „z ważnych powodów”. W takich szczególnych sytuacjach można poruszać się samochodami lub pociągami, a kierowcy mogą nadal przewozić swoje towary – poinformowała wicerzeczniczka niemieckiego rządu, Martina Fietz.

Na razie nie mamy informacji, czy dla kierowców przygotowywane są specjalne formularze, tak jak miało to miejsce w innych krajach.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPłace minimalne w Europie – aktualne stawki. Stan na 23.04.2021 r.
Następny artykułNiemcy. Kiedy zniesienie obostrzeń dla kierowców wjeżdżających z Polski?
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj