Strona główna Aktualności Dnia Holandia – od 16 sierpnia nowe zasady kontroli danych z tachografów

Holandia – od 16 sierpnia nowe zasady kontroli danych z tachografów

803
0
5/5 (4)

Od poniedziałku 16 sierpnia holenderski Inspektorat ds. Środowiska i Transportu (ILT) rozpoczął cyfrowe kontrole danych z tachografów samochodów ciężarowych i autobusów.

Tym samym Inspektorat robi kolejny krok w kierunku nadzoru cyfrowego. Od tego dnia firmy z sektora transportu drogowego mogą otrzymać od Inspektoratu wniosek o przesłanie plików z tachografu w formie cyfrowej za pośrednictwem formularza internetowego. Dane będą wykorzystywane do analizy stopnia, w jakim firmy transportowe przestrzegają przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku.

Kierownik projektu, Martijn Klaassen, wyjaśnia zalety systemu online: „Wydajność i skuteczność są najważniejsze, dla nas jako ILT, ale z pewnością także dla przedsiębiorców. Firmy mogą szybko i łatwo udostępniać nam swoje pliki, bez konieczności odwiedzania ich przez inspektora, co często jest czasochłonne (…)”

„Zaletą jest również to, że same firmy szybko zyskują wgląd w to, jak sobie radzą, jeśli chodzi o przestrzeganie zasad  jazdy i odpoczynku. Otrzymują od nas informacje zwrotne i w razie potrzeby mogą z nich korzystać” – mówi Klaassen.

Więcej informacji na temat kontroli cyfrowych można znaleźć na stronie www.ilent.nl/tacho-vorm

https://www.ilent.nl/

Oceń artykuł

Poprzedni artykułSłowenia: dodatkowy tydzień bez testów dla kierowców
Następny artykułObostrzenia Covid dla kierowców – aktualna sytuacja w Europie /20.08.2021 r./
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj