Strona główna Aktualności Dnia Słowenia: dodatkowy tydzień bez testów dla kierowców

Słowenia: dodatkowy tydzień bez testów dla kierowców

521
0
5/5 (3)

Zgodnie z komunikatem słoweńskiego MSZ z 14 sierpnia 2021 r., kierowcy zawodowi zostali zwolnieni z przeprowadzania testów/okazywania certyfikatów jeszcze przez tydzień – do 22 sierpnia 2021 r. Rozporządzenie weszło w życie 16 sierpnia 2021 r.

Zwolnienie można zastosować tylko wtedy, gdy kierowca opuści terytorium Słowenii w ciągu 12 godzin od przekroczenia granicy.

Kolejnym warunkiem jest udowodnienie zawodowego charakteru przejazdu, np. poprzez okazanie druku opublikowanego w załączniku nr 3 do wytycznych Komisji Europejskiej. Do pobrania w różnych językach TUTAJ. Istnieje również możliwość okazania innych dokumentów potwierdzających zatrudnienie kierowcy.

W przypadku braku kolejnych komunikatów , zwolnienie dla kierowców wygaśnie 23 sierpnia, a przepisy dotyczące okazywania testów i certyfikatów będą dotyczyły również kierowców zawodowych.

Źródło: https://nit.hu/

Czytaj również: 

Uwaga kierowcy – koniec okresu przejściowego. Od 15 sierpnia nowe zasady wjazdu do Republiki Słowenii

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNiemieckie MSZ: aktualizacja listy obszarów ryzyka
Następny artykułHolandia – od 16 sierpnia nowe zasady kontroli danych z tachografów
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj