Strona główna Aktualności Dnia Holandia. Polska na liście krajów wysokiego ryzyka – informacja dla kierowców

Holandia. Polska na liście krajów wysokiego ryzyka – informacja dla kierowców

734
0
5/5 (1)

Kancelaria Prawna Viggen informuje, że od 24.10.2021 r. Holandia włączyła Polskę na listę krajów wysokiego ryzyka.

MSZ: UWAGA: Od godz. 09:00 dnia 24.10.2021 r. dotyczy także Polski. Wjazd do Holandii jest dopuszczalny, obowiązek okazania dowodu zaszczepienia lub zaświadczenia o statusie ozdrowieńca lub negatywnego wyniku testu, np. na podstawie Digital Covid Certificate. Osoby nie mogące okazać dowodu zaszczepienia lub zaświadczenia o statusie ozdrowieńca są zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu: – PCR wykonanego na podstawie próbki pobranej nie wcześniej niż 48h przed wyjazdem z kraju początkowego LUB – antygenowego na podstawie próbki pobranej nie wcześniej niż 24h przed wyjazdem z kraju początkowego.

W związku z tym, że na stronach rządowych Holandii oraz polskiego MSZ brak jednoznacznych informacji odnośnie sytuacji kierowców w ramach transportu międzynarodowego, skontaktowaliśmy się z holenderskim organem telefonicznie. Zgodnie z uzyskanymi informacjami,  kierowcy zawodowi zwolnieni są z obowiązku okazywania certyfikatów oraz testów na Covid-19. Gdyby sytuacja uległa zmianie, będziemy informować Państwa na bieżąco.

https://www.gov.pl/, https://www.rijksoverheid.nl/

Oceń artykuł

Poprzedni artykułProblemy z dostępnością AdBlue w Europie
Następny artykułAustria wprowadza nowe wytyczne dla kierowców zawodowych
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj