Strona główna Aktualności Dnia Inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika. Nominacja profesorska dla Prezesa...

Inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika. Nominacja profesorska dla Prezesa Kancelarii Prawnej Viggen!

1480
0
4.92/5 (12)

W dn. 9 listopada 2023 r. odbyła się oficjalna inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie. W uroczystości wziął udział Prezes Kancelarii Prawnej Viggen, obecnie profesor uczelni – prof. u. dr Mariusz Miąsko, wraz z córką Wiktorią – studentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prof. u. dr Mariusz Miąsko zasiada również w Senacie SGMK.

SGMK jest publiczną uczelnią akademicką, działającą pod auspicjami Akademii Kopernikańskiej, której celem jest kształcenie nowych badaczy oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych.
Uczelnia powstała z inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki i integruje działalność pięciu kolegiów: Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu, Nauk Medycznych w Olsztynie, Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie, Filozofii i Teologii w Krakowie oraz Nauk Prawnych w Lublinie.

Na mocy ustawy szkoła posiada kategorię B+ we wszystkich pięciu dyscyplinach, jakie reprezentują poszczególne kolegia, a zatem może nadawać stopnie naukowe.

Obecnie w SGMK uruchomiono szkołę doktorską oraz studia MBA we współpracy z NBP – „Bankowość i system finansowy”. W planach jest rozpoczęcie kolejnego naboru do szkoły doktorskiej, utworzenie Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu, które planowane jest na grudzień 2023 r., oraz uruchomienie studiów pierwszego stopnia w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

https://www.gov.pl/

Korzystając z okazji, Zespół Kancelarii Prawnej Viggen, VTS Project oraz Logistic Technologies pragnie złożyć najserdeczniejsze gratulacje na ręce prof. u. dr Mariusza Miąsko, który w dn. 13 października 2023 r. otrzymał oficjalną nominację profesorską w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika.

Jest to wielkie osiągnięcie, sukces zawodowy, naukowy i ogromny zaszczyt! Jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się ogromnie, że możemy razem pracować i przyczyniać się do rozwoju naukowego choćby w maleńkim wymiarze 👨‍🎓

prof. u. dr Mariusz Miąsko z córką Wiktorią

Oceń artykuł

Poprzedni artykułDuże zmiany w zakresie ustalania płacy minimalnej w Holandii. Sprawdź stawki na 2024
Następny artykułGrudniowe zakazy ruchu w Europie
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj