Strona główna Aktualności Dnia Jazda z niedozwolonym wyłącznikiem tachografu

Jazda z niedozwolonym wyłącznikiem tachografu

1080
0
No Ratings Information Message

Jazda z niedozwolonym wyłącznikiem tachografu. Takie naruszenie na koncie kierowcy ciężarówki należącego do polskiego przewoźnika, odnotowali wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Do kontroli doszło 13 marca 2018 r. na autostradzie A2 przy parkingu za punktem poboru opłat w Gołuskach (powiat poznański).

Jazda z niedozwolonym wyłącznikiem tachografu

Zainstalowany wyłącznik powodował brak rejestracji odpoczynku kierowcy podczas jego rzeczywistej jazdy. Ciągnikiem siodłowym z naczepą wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Niemiec do Polski. Szczegółowych oględzin tachografu wraz z impulsatorem skrzyni biegów dokonał inspektor z uprawnieniami diagnosty samochodowego. „Stwierdził on podłączenie niedozwolonego urządzenia dodatkowego w postaci wyłącznika tachografu, który był sterowany kombinacją pedału gazu i hamulca. Uruchomienie wyłącznika powodowało fałszowanie zapisów prędkości pojazdu, przebytej drogi i aktywności kierowcy” – czytamy na stronie gitd.gov.pl.

Kary

Kierowca ukarany został mandatem w wysokości 2 000 zł. Z kolei wobec przewoźnika drogowego wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 6 000 zł.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKontrowersyjne orzeczenie sądu z 2017 r. dotyczące mocowania ładunku
Następny artykułKontrole na A2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj