Strona główna Aktualności Dnia Jazda z tachografem z niedozwolonym wyłącznikiem

Jazda z tachografem z niedozwolonym wyłącznikiem

148

Jazda z tachografem z niedozwolonym wyłącznikiem. Mowa o kierowcy, który zatrzymany został 30 października 2018 r. na drodze krajowej nr 2. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy z WITD w Radomiu oddział Warszawa.

Jazda z tachografem z niedozwolonym wyłącznikiem

Do kontroli zatrzymany został pojazd członowy w stanie próżnym nieoczyszczonym, oznaczony zgodnie z umową europejską dotyczącą międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR) nr zagrożenia  UN 1202. W toku kontroli, funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, iż kierowca w pojeździe może mieć zainstalowane urządzenie zakłócające pracę tachografu. Kierowca zaprzeczał podejrzeniom inspektorów. W celu weryfikacji skierowano pojazd do uprawnionego warsztatu naprawy tachografów. „W trakcie szczegółowych oględzin pojazdu potwierdziły się podejrzenia inspektorów – w tachografie umieszczony był niedozwolony wyłącznik, za pomocą którego podczas jazdy kierowca mógł rejestrować odpoczynek” – informuje WITD w Radomiu.

Kary

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 10 000 zł, a wobec osoby zarządzającej transportem zagrożone karą w wysokości 2 000 zł.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here