Strona główna Aktualności Dnia Zarobkowy przewóz niezgodny z prawem

Zarobkowy przewóz niezgodny z prawem

134

Zarobkowy przewóz niezgodny z prawem. Kierowcy skontrolowani zostali przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jakie kary grożą przewoźnikom?

Zarobkowy przewóz niezgodny z prawem

Wzmożone kontrole samochodów osobowych świadczących usługę zarobkowego przewozu osób prowadzą lubelscy inspektorzy transportu drogowego. „Wielu z dotychczas skontrolowanych kierowców nie spełniało wymagań ustawy o transporcie drogowym – nie posiadali właściwej licencji, wymaganych orzeczeń lekarskich i psychologicznych” – informuje GITD. Kolejni kierowcy zatrzymani zostali w toku kontroli przeprowadzonych 6 listopada na lubelskich ulicach. Świadczyli oni za pośrednictwem elektronicznej aplikacji usługę zarobkowego przewozu osób z pominięciem wszystkich wymogów.

Kary

Za powyższe naruszenia zostały wszczęte wobec kierowców postępowania administracyjne zagrożone karą 15 tys. zł. Wyniki kontroli zostały przekazane do Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Policji. „Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że wykonywanie działalności gospodarczej, polegającej na transporcie drogowym osób, może być świadczone jedynie w oparciu o posiadaną ważną licencję na wykonywanie transportu drogowego osób. Dodatkowo, w przypadku wykonywania przewozów osób taksówką, użytkowany pojazd musi być wyposażony w zalegalizowany taksometr i kasę fiskalną” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here