Strona główna Aktualności Dnia Kosztowna kontrola – naruszenia na 50 tys. zł!

Kosztowna kontrola – naruszenia na 50 tys. zł!

136

Kosztowna kontrolna – naruszenia na 50 tys. zł! Kontrola odbyła się 6 listopada w Warszawie. Pod lupą inspektorów WITD w Radomiu Oddział Warszawa znalazł się zespół pojazdów przewożący odpady. Kontrola wykazała liczne naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz innych ustaw.

Kosztowna kontrolna – naruszenia na 50 tys. zł!

Na koncie zatrzymanego odnotowano m.in.: „brak wymaganego tachografu, brak oznakowania środka transportu tablicami informującymi o przewozie odpadów, brak prawidłowej dokumentacji przy przewozie odpadów i wiele innych” – informuje WITD. Pojazd był ponadto w bardzo złym stanie technicznym: popękane tarcze hamulcowe, nadmiernie zużyta rzeźba bieżnika opon, pęknięta szyba czołowa, niesprawne oświetlenie, nieszczelny układ pneumatyczny.

Kary

„W konsekwencji zatrzymano dowody rejestracyjne zakazując dalszego poruszania się oraz ujawniono naruszenia na łączną kwotę 50 100,00 zł w tym na wykonującego przewóz 39 000,00 zł., na zarządzającego transportem 3 000,00 zł i skierowano wniosek o ukaranie kierowcy do właściwego Sądu Rejonowego na kwotę 8 100,00 zł” – informuje WITD w Radomiu.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here