Strona główna Aktualności Dnia Jest decyzja ws. katowickiej estakady

Jest decyzja ws. katowickiej estakady

727
0
No Ratings Information Message

Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jerzy Witczak poinformował o przedłużeniu terminu użytkowania estakady katowickiej do końca września.

Dokumenty wykonane przez zespół naukowców z Politechniki Poznańskiej trafiły do nadzoru budowlanego 31 marca. Według ich oceny estakadę katowicką można bezpiecznie eksploatować co najmniej do końca czerwca br. Choć jak powiedział prof. Arkadiusz Madaj, ekspert od konstrukcji mostowych i jeden z autorów ekspertyzy, wiadukt można będzie utrzymać dla ruchu nawet do końca roku. Po ponad dwóch tygodniach analizowania dokumentów nadzór budowlany podjął decyzję w tej sprawie. Jerzy Witczak, wojewódzki inspektor, wstrzelił się w sam środek tych terminów i zdecydował, że kierowcy z wiaduktu mogą korzystać do 30 września br. Co stanie się z estakadą po tym terminie?

Mówienie o tym, co zdarzy się za pół roku, byłoby wróżeniem z fusów. Być może przedłużymy termin użytkowania, ale możemy też zamknąć obiekt wcześniej – przyznaje Tomasz Buczkowski z nadzoru budowlanego.

Dodaje, że wiadukt jest pod stałą obserwacją.

 
Źródło: etransport.pl/poznan.gazeta.pl – grafika

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKE: przepisy transportu drogowego do poprawy
Następny artykułPrawa państw do przyjęcia indywidualnych środków