Strona główna Aktualności Dnia Jutro otwarcie odcinka tej obwodnicy

Jutro otwarcie odcinka tej obwodnicy

124
5/5 (1)

Jutro otwarcie odcinka tej obwodnicy. Mowa o odcinku obwodnicy Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46, który oddany ma być do użytku 5 listopada br. GDDKiA obecnie realizuje na Opolszczyźnie 5 obwodnic.

Jutro otwarcie odcinka tej obwodnicy

„Budowana obwodnica przebiega po południowej stronie Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46. Jest to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu o nośności 11,5 t/oś. W ramach prac powstały trzy obiekty inżynierskie: wiadukt nad linią kolejową  oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami lokalnymi. Obwodnica Myśliny stanowi kontynuację wybudowanej obwodnicy Dobrodzienia i całościowo pełni rolę obwodnicy miejscowości Myślina i Dobrodzień, tworząc łącznie funkcjonalny i bezpieczniejszy niż dotychczasowy odcinek o długości 9,6 km” – informuje GDDKiA Opole. Koszt inwestycji to ok. 51,3 mln zł, a powstała ona przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, na które w 2019 roku podpisano umowę o dofinansowanie w kwocie około 35,5 miliona złotych.

Pozostałe obwodnice

„Obok wspomnianej obwodnicy na etapie realizacji są jeszcze obwodnice: Kędzierzyna Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki. Łączna długość obwodnic powstających na terenie Opolszczyzny wynosi 67 km, w tym również nieco ponad 3-kilometrowa obwodnica Myśliny” – czytamy na stronie www.gddkia.gov.pl.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here