Strona główna Aktualności Dnia Już tylko 10 dni na zmiany w regulaminach sklepów internetowych. Od lutego...

Już tylko 10 dni na zmiany w regulaminach sklepów internetowych. Od lutego wzmożone kontrole UOKiK

193
5/5 (3)

Kancelaria Prawna Viggen informuje, że właściciele sklepów internetowych mają już tylko 10 dni na zaktualizowanie swoich regulaminów.

Przypominamy, że w dokumentach powinna pojawić się trzecia kategoria podmiotu, która zyska uprawnienia konsumenckie. Regulaminy należy koniecznie przeanalizować pod kątem trzech zakresów – klauzule abuzywne, rękojmia za wady, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość, a następnie ustalić co zmieni się w tych obszarach dla nowej grupy uprawnionych.

Zmiany w Kodeksie cywilnym oraz prawie konsumenckim obowiązują od 1 stycznia br. natomiast UOKIK już od lutego zapowiada wzmożone kontrole w tym zakresie.

Kancelaria Prawna Viggen posiada wieloletnie doświadczenie w kwestii praktyki dostosowywania regulaminów sklepów do aktualnych przepisów prawnych. Jeśli mają Państwo wątpliwości w jaki sposób zaktualizować dokumentację oraz jak prawidłowo uwzględnić nową kategorię podmiotu w swoim regulaminie – zapraszamy do kontaktu: tel: 509 982 577 lub 519 140 984,  mail: biuro1@viggen.pl,  jak@viggen.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here